עריית עכו
Acco
חינוך
חינוך
רווחה וקהילה
רווחה וקהילה
הנדסה ותכנון
הנדסה ותכנון
גביה ותשלומים
גביה ותשלומים
תרבות ואומנות
תרבות ואומנות
תיירות
תיירות
עיר ירוקה
עיר ירוקה
מפת העיר
מפת העיר
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר
דלג על Banners
Banners
עכו העתיקה
רישום לגני ילדים - הקלק כאן
לתשלום דוחות חניה הקלק כאן
תשלומים באינטרנט
Share/Bookmark
דלג על Banners
Banners
יד לבנים
מוקד עירוני
הנחיות חירום

עיריית עכו - עמוד הבית

רמי קלינשטיין וקרן פלס יופיעו באירוע הפתיחה של פסטיבל עכו

29/09/2016
רמי קלינשטיין וקרן פלס יופיעו באירוע הפתיחה של פסטיבל עכו (הגדל)

פסטיבל עכו לתיאטרון ישראלי אחר ייערך בחול המועד סוכות בין התאריכים 17-20 באוקטובר. אירוע הפתיחה ייערך במעמד ראש העיר עכו שמעון לנקרי ואורחים ביום שני, 17 באוקטובר בשעה 20:30 בבית הספר לקציני ים בעכו. המופע המרכזי: רמי קלינשטיין וקרן פלס. תושבים המעוניינים בקבלת הזמנות למופע הפתיחה מתבקשים לפנות למירי מרציאנו במשרד דובר העירייה.

ראש העיר עכו, שמעון לנקרי: "אנו שמחים לקיים כמדי שנה את פסטיבל עכו הבינלאומי לתיאטרון אחר החוגג השנה  37 שנים להיווסדו והפך לשם דבר בתרבות הישראלית. העיר עכו, בעלת עבר היסטורי עשיר ומפואר, שופעת באתרי תיירות קסומים, הפכה לאחרונה למשכנם של פסטיבלי אופרה מהארץ ומחו"ל ובית גידול וחממה לשחקנים וליוצרים. גם השנה מציג הפסטיבל הססגוני מגוון רחב ועשיר של הצגות , ותיאטרון רחוב המעניקים למבקרים הפוקדים את אירועי הפסטיבל חוויה תרבותית אחרת ובלתי נשכחת".

פסטיבל עכו לתיאטרון ישראלי חוגג השנה  37 שנה להיווסדו, במה שהפך להיות כבר מזמן למסורת ולאחד מאירועי התרבות הבולטים בישראל. הפסטיבל יכלול אירועים מגוונים מכל הסוגים: הצגות תיאטרון בבכורה, תיאטרון רחוב, תהלוכות, תיאטרון אינטראקטיבי, מחול, מיצגים, וידאו-ארט, מופעי מוסיקה, יריד אמנויות ופאנלים חברתיים-תרבותיים פרויקטים קהילתיים ועוד. המסורת רבת השנים של פסטיבל עכו ממשיכה להציע פלטפורמה משמעותית ובמה ליוצרים מקוריים, המובילים קדימה את התיאטרון הישראלי והבינלאומי.

הפסטיבל מתקיים מידי שנה על רקע אוצרותיה הטבעיים של עכו: עיר נמל מרהיבה ביופייה עם סמטאות קסומות, המהווים נוף נמל ייחודי ויוצא דופן. הביקור בעכו הוא מסע מרגש אל עבר מפואר לצד מרקם אנושי ייחודי- עיר עתיקה בעלת נפש צעירה, בה מתמזגים יהודים וערבים, עולים חדשים וותיקים ותיירים מהארץ ומחו"ל. המורשת ההיסטורית המרתקת של העיר היא שילוב נדיר של מזרח ומערב, המהווים מקום מפגש ייחודי של אמונות ודתות לצד שרידים מתרבויות שונות- כל אלה הפכו את פסטיבל עכו, לחגיגת התרבות הגדולה בישראל.

זוהי השנה הראשונה לניהולו האמנותי של הפסטיבל על ידי היוצר אבי גיבסון בר-אל והוועדה האמנותית: איציק ג'ולי, יוסף אבו ורדה, נועה רבן, ומרטין מוגילנר התוכנית האמנותית משקפת מגוון רחב של נושאים וקולות. הפסטיבל השנה עובר שינויים ומתחדש במיזמים ופרויקטים מיוחדים, שיתופי פעולה מסקרנים, יוצרים וותיקים וצעירים, יהודים וערבים.  אשר ביחד משרטטים את הלך הרוח והמציאות בחברה הישראלית. ואת החיבור הישיר והזיקה הטבעית למרחב הציבורי ולקהילה בעיר עכו.

תשע ההצגות אשר נבחרו על ידי ההנהלה האומנותית של הפסטיבל ויועלו בבכורה: הסתכלות – 1976 יצירתם המשותפת של דויד מעיין ופיראס רובי (בהשראת סרטו של ג'אד נאמן), החייל הרזה (מחזה של  חנוך לוין שיועלה בבכורה עולמית) בימוי ובמה טל ברנר, הליוגבלוס (בהשראת ספרו של אנטואן ארטו) עיבוד ובימוי אריאל וולף, אי שם- הצגה לצופה יחיד -מאת סתיו פלטי נגב בימוי הישאם סלימאן, ערב שקופיות - מחזה ובימוי יפתח קליין, שרבר - יצירתו של רן בכור, פלסטין, שנת אפס – כתיבה ובימוי עינת ויצמן, חיתוך. דיבור – יוצרים ומבצעים נטע וינר וסתיו מרין, PA'AM יצירתו של נדב ברנע.

בין היוצרים והשחקנים  המשתתפים השנה בפסטיבל: דודי מעיין ופיראס רובי (הסתכלות -1976), רועי אסף, נינה קוטלר (החייל הרזה), אריאל וולף, שלומי ברטונוב, עדי גילת, ירון מוטולה (הליוגלבלוס), הישאם סולימאן (אי שם), יפתח קליין, טלי שרון, אסתי קוסיביצקי (ערב שקופיות), רן בכור, סמירה סיירה (שרבר), עינת וייצמן, ג'ורג' איברהים, ת'אמר נאפר (פלסטין, שנת אפס), נטע וינר סולן להקת "סיסטם עלי" וסתיו מרין רקדנית יוצרת (חיתוך,דיבור).

תיאטרון רחוב- זוהי השנה הראשונה ל מרטין עדין, זהר מרקמן (מקבוצת פירומניה )ויואב ברתל בתפקיד הניהול האמנותי של אירועי תיאטרון הרחוב והיצירה במרחב הציבורי בפסטיבל עכו. כ- 40 מופעי תיאטרון רחוב יועלו השנה ברחובות העיר העתיקה, בשוק התוסס, על חומות העיר, בבאזר הטורקי ובמדרחוב. 14 הצגות יועלו בבכורה ויתמודדו לראשונה השנה על פרס " היצירה במרחב הציבורי". אל הפסטיבל חוזרים היוצרים הוותיקים חוני המעגל ומשה מלכה. ויוצרים וותיקים ומוכרים יעלו השנה לראשונה יצירות לרחוב: אלית ובר, רן בן דרור, אביגיל רובין, חיים עבוד – סקפינו, אופיר נהרי ואחרים.
הפסטיבל יארח השנה שני מופעי תיאטרון רחוב מחו"ל בניהם המופע kitchen prince המצליח מהולנד. בכל ערב יתקיים מופע מוסיקלי על חומות העיר: מועדון הקצב של אביהו פינחסוב, שירים באשדודית ועוד.  

פרויקטים מיוחדים בפסטיבל: השנה הושם דגש רב על הרחבת הפרויקטים המיוחדים , בין הפרויקטים: שולחן המחזאים – מפגש של ארבעה מחזאים אשר יפגשו סביב שולחן ויכתבו במהלך הפסטיבל מחזה באורך מלא, סדנאות עבודה לקהילה של העיר עכו – יוצרי פסטיבל עכו 2016 יעניקו בהתנדבות סדנאות עבודה לקהילה המגוונת בעכו, "עכו לנוער" – במה בה יועלו הפקות של קבוצות תיאטרון נוער מרחבי הארץ, תהלוכת "אל זאפאה" – תהלוכה שכולה מפגש עם המסורות המקומית בחגיגת שירה ותיפוף בין סמטאותיה הצבעוניות של העיר העתיקה , מאחורי הקלעים של פסטיבל עכו -  שיתוף פעולה עם פסטיבל הצילום הצילום הבינלאומי, אביסו – מעבדת תיאטרון בשפת הסימנים בבימויו של עתי ציטרון, שעה של תפילה משותפת  אירוע לילה בחצות -יצירה של לילך ליבנה ועוד.

גם השנה יגיעו אל הפסטיבל, הצגות אורחות מחו"ל : מבולגריה וממקדוניה. אמן הפרפורמנס הנודע איבו דמישב יעלה את המופע SOM FAVES והתיאטרון הלאומי ממקדוניה יעלה את ההפקה אותלו.

יום העיון השנתי יעסוק השנה "דתיים וחילוניים בתיאטרון ובמחול בישראל" בהשתתפות: ד"ר רות אשל, יהושע סובול, ד"ר דן אלמגור, אמיר אוריין, יגאל אבן אור, דרור ליברמן, פרופ' שמעון לוי, דני הורוביץ', הרב ברוך ברנר, נועה ורטהיים, רותי אוסטמן, הדר גלרון, מוני יוסף, אביטל בן גד ואחרים.


מנכ"ל פסטיבל עכו, אלברט בן שלוש: " פסטיבל עכו ה-37 יוצא לדרכו הרוח החיה והמפעמת של פסטיבל עכו הבינלאומי לתיאטרון אחר ממשיכה לנשוב ומביאה עמה יצירות חדשות המשלבות דור חדש של אמנים הרואים כאן את עתידם .
הפסטיבל פותח שנה את שעריו גם לבני הנוער הרואים את עתידם בתיאטרון הישראלי ומעניק להם מסגרת שבה יבטאו את עשייתם .
השנה מאופיינת בשינויים מרעננים של כל צוות הניהול האמנותי וצוות אירועי תיאטרון הרחוב , האמירה שונה מבעבר

אבי גיבסון בר-אל, מנהל אמנותי: "אני מאמין בייעודו של התיאטרון לקיים דיאלוג פעיל ובתפקידם של היוצרים לקדם את החברה אל עבר הצמיחה התרבותית. הערך המרכזי שמנחה אותי הוא חופש הביטוי, מבוסס על אהבת האדם וחירות היצירה, הבוראים ומגדירים מחדש את גבולות המבע האמנותי, מרחיבים את אפשרויות החיפוש ומעמיקים את השיח, בצורה ובתוכן. פסטיבל עכו לתיאטרון אחר 2016 הוא במה בוערת הזועקת את רוח התקופה. כאן יכולים להשתלב יחד יוצרים ותיקים וצעירים, יהודים וערבים, פורצי דרך המאמינים שבאפשרותם לומר בדרכם את אשר מטריד, בוער ובועט בנפשם, וכל זאת מתוך תודה לקהילה המגוונת החיה בעיר עכו. על מנת לממש את הרלוונטיות של הפסטיבל למקום שבו הוא מתקיים ולזמן הזה, יזמנו פרויקטים מיוחדים ושיתופי פעולה חדשים בין הפסטיבל לבין גופי תרבות מגוונים. מה שהנחה אותנו במהלך הזה זו התרומה החיונית של הפסטיבל לקידום מעמד היוצר והתרומה של היוצרים לקהילה. השנה נבחרה קבוצת יוצרים חדשה לניהול תיאטרון הרחוב והיצירה במרחב הציבורי, מתוך ההבנה שאירועי תיאטרון הרחוב וההצגות באולמות הם רצף יצירתי אחד ושלם, המגדירים מחדש את תכניו של פסטיבל עכו ומעודדים את היוצרים באוויר הפתוח לעשייה מעצימה וייחודית".

יואב ברתל וזוהר מרקמן ממנהלי אירועי תיאטרון הרחוב: "השנה, בין המופעים הרבים שיציגו ברחוב ובמרחב הציבורי, יועלו 14 בכורות (!) של יוצרים מתחומים שונים, אשר יתמודדו על הפרס הראשון, עליו יוכרז בטקס הסיום של הפסטיבל. אומנים רבים נענו להזמנה ליצור ולהציג במרחבי העיר העתיקה, להגיב לאקלים, לאווירה, לגאוגרפיה, לארכיטקטורה ולמרקם החברתי הייחודי בעכו. הקהל מוזמן לשבת ולצפות תחת כיפת השמיים במחול, תיאטרון, קרקס, או מוזיקה. במקומות אחרים, צפויים אורחי הפסטיבל להיתקל בהתרחשות אומנותית שתנסה לערער את שלוות הרחוב.
השנה מציע הפסטיבל לפגוש יצירות שמתכתבות עם המקום שבו הן מוצבות. להכיר הצגות תיאטרון נסיוני שמפגישות אותנו עם רגעים ותחושות שעשויים לחמוק ביום יום, לצפות ולהקשיב לאומני פרפומנס מתחומים שונים באומנויות המחול והתיאטרון, הקרקס ושירה מדוברת. זוהי הזדמנות להודות לראש העיר עכו, מר שמעון לנקרי על מחויבותו לפסטיבל ולצוות ההפקה המסור בראשותו של מר אלברט בן שלוש שמלווה את הפסטיבל שנים רבות"

הדפסשלח לחבר
דלג על Banners
Banners
ג'אם
יוטיוב
באנר - 5 כוכבי יופי לעיר עכו
דלג על Banners
Banners
תיירות עמוד בית
דלג על מבזקים בעיר
מבזקים בעיר

מבזקים בעיר

עצור
הסדרי רחצה בחופי הים בעכו
בשל עבודות לפיתוח הטיילת הדרומית המתבצעות בימים אלה, הרחצה בחוף הארגמן אסורה עד להודעה חדשה. אין להיכנס לחופים ללא שירותי הצלה! הרחצה מותרת אך ורק בחוף הים הצמוד למלון חוף התמרים-רימונים, שם קיימים שירותי הצלה.
חג שבועות שמח לכל תושבי העיר ולכל בית ישראל
לתושבי העיר המוסלמים - רמדאן כרים
צום קל. כל עאם ואנתם בחיר. שמעון לנקרי, ראש העיר הסגנים וחברי המועצה
מגן עשור הצטיינות לעיר עכו
על עשר שנות זכייה רצופה בחמישה כוכבי יופי
עכו מדורגת בין הרשויות המובילות בצפון בהשקעה בחינוך פר תלמיד
הפארק הבוטני החדש פתוח לציבור
ימים א'-ה' בין השעות 21:00-15:00, ו' (וערבי חג)- 18:00-14:00 שבת וחג בין השעות 20:00-9:00; בימים גשומים הפארק סגור.
כ-10 מיליון ש"ח הושקעו בשיפוץ מוסדות החינוך בעיר
עכו זוכת פרס החינוך המחוזי לשנת 2016
החזר תשלום דמי חנייה
תושב שהחנה רכבו במקום אסור לחנייה ושילם בטעות דמי חנייה זכאי להחזר דמי החנייה ששילם. בקשת החזר יש להגיש למחלקת החנייה.
פרס החינוך הארצי לשנת תשע"ו הוענק לעיר עכו
דלג על Calendar
Calendar
דלג על Banners
Banners
אמנת שירות
דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד