עריית עכו
Acco
חינוך
חינוך
רווחה וקהילה
רווחה וקהילה
הנדסה ותכנון
הנדסה ותכנון
גביה ותשלומים
גביה ותשלומים
תרבות ואומנות
תרבות ואומנות
תיירות
תיירות
עיר ירוקה
עיר ירוקה
מפת העיר
מפת העיר
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר
דלג על Banners
Banners
לתשלום דוחות חניה הקלק כאן
רישום לגני ילדים - הקלק כאן
עכו העתיקה
תשלומים באינטרנט
Share/Bookmark
דלג על Banners
Banners
הנחיות חירום
יד לבנים

עיריית עכו - עמוד הבית

"פסטיבל עכו הבינלאומי לתיאטרון אחר" ה-37 ננעל בהצלחה חסרת תקדים

20/10/2016
"פסטיבל עכו הבינלאומי לתיאטרון אחר" ה-37  ננעל בהצלחה חסרת תקדים (הגדל)

פסטיבל עכו ה-37 לשנת 2016 ננעל בטקס חגיגי, בו הוענקו פרסים להצגות וליוצרים. במהלך ארבעת ימי הפסטיבל גדשו את רחובות העיר העתיקה עכו מספר שיא של כ-150 אלף מבקרים שצפו במגוון של הצגות בבכורה עולמית הן בהצגות התחרות, פרויקטים מיוחדים  ובמופעי תיאטרון הרחוב. כל הכרטיסים להצגות אזלו כבר בערב הפתיחה. לרחובות העיר הגיעו צעירים רבים, ושוחרי תיאטרון ותרבות לצפות בתיאטרון על סוגיו השונים. משפחות רבות טיילו בעיר העתיקה ונהנו ממופעי הרחוב על רקע עיר הנמל המרהיבה, הסמטאות שוקקות החיים עם היזמים החדשים, יהודים וערבים כאחד. פסטיבל עכו מהווה כבר 37 שנה פרק חשוב במסע של התיאטרון הישראלי, נקודת ציון ליוצרים וכישרונות גדולים וותיקים וצעירים אשר מגיעים לפסטיבל  בו הם זוכים לחירות ולחופש,יצירה וביטוי. רבות מההצגות המתחרות בפסטיבל ממשיכות להופיע בכל רחבי הארץ. השנה, הושקו פרויקטים וחידושים רבים בפסטיבל: חשיפה של הדור הצעיר בבימת הנוער, פרוייקט המחזאים שכתבו מחזה בימי הפסטיבל, עיתון שהופק והודפס מידי יום, תהלוכת "אל זאפאה", סדנאות ייחודיות ליוצרים ולקהילות בעיר עכו עם אמנים כאוהד נהרין, עדי נס וחנוך פיבן.הפסטיבל הקיף השנה במשך ארבעה ימים למעלה מ-500 הרמות מסך, בהם השתתפו כ-400 אמנים מרחבי הארץ והעולם במגוון אירועים ומופעים מכל הסוגים: הצגות תיאטרון בבכורה, תיאטרון רחוב, מחול, מיצגים, מופעי מוסיקה, יריד אמנויות ופאנלים חברתיים-תרבותיים. פסטיבל עכו 2016 מופק ומנוהל על ידי עיריית עכו, על הניהול האמנותי הופקד השנה לראשונה אבי גיבסון בר-אל . על הניהול האמנותי של הרחוב הופקדו השנה לראשונה : מרטין עדין, זהר מרקמן (קבוצת פירומניה) ויואב ברתל.

ראש העיר  עכו, שמעון לנקרי: "פסטיבל עכו לתיאטרון אחר זוכה להצלחה עצומה במשך כל שנות קיומו. העיר עכו אירחה במהלך ימי הפסטיבל מאות אלפי אנשים באתריה הייחודים והמדהימים. הפסטיבל מהווה אבן שואבת ליוצרים, בימאים ,מחזאים ושחקנים, ומקפיד לשמור על חופש היצירה וחופש הביטוי. הפסטיבל הוא חממה לתעוזה, מעוף ודמיון הקורמים עור כל שנה מחדש על בימות הפסטיבל באולמות האבירים ומופעי הרחוב".מנכ"ל פסטיבל עכו, אלברט בן - שלוש: "השנה חשו כולם שהפסטיבל חזר לימיו הטובים כבעבר. התכנים האמנותיים החזירו את כל שוחרי פסטיבל עכו שהצביעו ברגליהם והגיעו לאולמות שהיו מלאים עד אפס מקום. תיאטרון הרחוב עבר שינוי מרענן שהותיר את רישומו על אלפי המבקרים בפסטיבל". אבי גיבסון בר-אל, מנהל אמנותי: "פסטיבל עכו הסתיים הערב בתחושת שליחות גדולה וברוממות נפש. כולי אמונה שהפסטיבל מגשים את ייעודו כפסטיבל פורץ דרך המאפשר במה ליצירה שהיא אלטרנטיבה הן בצורה והן בתוכן. יוצרים יהודים וערבים נתנו ביטוי ליצירה נחושה ומחויבת לתיקון חברתי. אני מודה ליוצרים ולתושבי העיר עכו על הזכות ומתחיל לעבוד על הפסטיבל הבא". יואב ברתל מנהלה האמנותי של אירועי תיאטרון הרחוב: "למשך שלושה ימים התמלאו רחובותיה של עכו ביצירות נועזות, מרהיבות, חדשניות ומאתגרות. רבבות האורחים שנהנו מהמגוון הרחב, אמרו כן לאומנות, כן ליצירה, כן לנורמאליות. תודה להנהלת הפסטיבל שתמכה ולאומנים שהתגייסו להגשים את החלום."

 הזוכים בפסטיבל עכו לתיאטרון ישראלי אחר 2016

 חבר השופטים של הצגות התחרות: יו"ר חבר השופטים: הבימאית והיוצרת רות קנר, השחקן והמנהל האמנותי של פסטיבל בת ים – אמיתי , יעיש, הבמאית – אופירה הניג, המנהל של תיאטרון הזירה הבינתחומית – גיא בירן, האמנית הרב תחומית – אניסה אשקר

נימוקי חבר השופטים

רוח של חסד שרתה על פסטיבל עכו השנה. למרות ניסיונות הצנזורה לפני פתיחתו, זה היה פסטיבל של הקשבת אמת, של יושרה אמנותית, של חרות אמנותית, של שיתופי פעולה בעבודות אנסמבל, וביצירה של עולמות בימתיים שהם כל כך שונים האחד מהשני. כולם ביחד יצרו פסטיבל שמילא נאמנה את התפקיד שקהילת האמנות צריכה לקחת על עצמה: נקיטת עמדה כלפי מציאות חיינו, דיאלוג ודיון ביקורתי עם ההתרחשויות הבוערות שמקיפות אותנו.

ברוח המשוחררת של הפסטיבל, בו ניתנה במה גם לשאלות של תוכן וגם לשאלות על שפה תיאטרונית, לקחנו על עצמנו, גם אנחנו, חבר השופטים, לנסות ולבדוק מחדש את ההגדרות של קטגוריות הפרסים. החלטנו להמעיט במספר הפרסים האישיים, כדי לייחד ולחזק יצירות נבחרות.

פרס מיוחד למבצע על הופעה יוצאת דופן בסך 2000 ₪ - מוענק לשחקן ג'ורג' איברהים על הופעתו בהצגה פלסטין, שנת אפס,על נוכחות בימתית עמוקה עשויה שכבות שכבות של שחקן שמביא אתו סיפור חיים, שכל הווייתו הבימתית משקפת ארכיאולוגיה של עולם תיאטרון מקומי.  בצניעות, כנות, ישירות, בעידון רב, בעוצמה ובמבט ישיר הוא מספר את הסיפור שלו ושל שותפיו ליצירה ואי אפשר שלא להקשיב להם.

 פרס מטעם פסטיבל ישראל – זוג כרטיסי כניסה לכל מופעי פסטיבל 2017, אנחנו שמחים להעניק את הפרס לזוג היוצרים סתיו מרין ונטע וינר על יצירתם המקסימה והווירטואוזית  חיתוך.דיבור

פרס הצגת השנה ע"ש יוסי פיטוסי – ממקימי הפסטיבל שהלך השנה לעולמו:

 בחרנו השנה לתת פרס אחד מיוחד למבצע על הופעה יוצאת דופן, ושני פרסים לשתי הצגות שמייצגות באופן מובהק וייחודי כיוונים שונים של הרוח האמנותית של הפסטיבל: כל אחת מההצגות זוכה ב-7000 ₪.  שרבר

אנחנו שמחים להעניק את הפרס ליצירתו של רן בכור: שרבר

פרס להצגה ייחודית באופן יוצא דופן, שחושפת יוצר צעיר שעבד באופן מעורר השתאות יחד עם צוות של מבצעים שותפים, אשר יצרו שפה תיאטרונית מובהקת, חסרת רחמים. צוות שחקנים שפעל בהתמסרות מוחלטת מתוך הבנה עמוקה ומדויקת של נושא היצירה והמחויבות אליו. עבודה מטלטלת, חכמה ומאתגרת שעוסקת  במשטר הגוף, במישטור החברה, בטוטליטריות של החברה, במחיקת החמלה, וגם בטוטליטריות של מעשה האמנות.

 הסתכלות - 1976:

אנחנו שמחים להעניק את הפרס לשני היוצרים פיראס רובי ודויד מעיין על יצירתם המשותפת:

הסתכלות - 1976

פרס על עבודה מעוררת השראה, אשר דרך פירוק של תבניות דיבור חושפת מנגנונים של דיכוי, הזנחה, אפליה, וכפייה. יצירתם המשותפת של שני יוצרים ותיקים ומרתקים, מבוצעת על ידי אנסמבל של פרפורמריות נפלאות, ומייצרת דיסוננס בלתי נשכח בין תכנים של מציאות דכאנית מתמשכת ומטרידה לבין תנופת ביצוע משוחררת של חדווה קרנבלית חתרנית.

 פרס תיאטרון הרחוב והיצירה במרחב הציבורי

 חבר השופטים של הצגות הרחוב: יו"ר ענת רדנאי – מנהלת עמותת "אי"ב" – ארגון יוצרים עצמאיים בתיאטרון, מור אמסלם- בימאית תיאטרון, רונן סדיס – יוצר, שחקן ובימאי.

 

מתוך נימוקי חבר השופטים של הצגות הרחוב והמרחב הציבורי:

 

ציון לשבח-

"כולי דת גזע ומין" עבודתו של רן בן דרור בביצוע משה שכטר אבשלום ורן בן דרור- על הצלחה לייצר אינטימיות נועזת ברחוב העכואי. מופע הרחוב הטוב ביותר לשנת 2016 – "טקטיקה של פיזור" – יצירתם של אור מרין ואורן נחום בשיתוף סטודנטים שנה ב' RE-SEARCH . על עבודה קבוצתית צנועה ונקייה שהיטיבה לסחוף את הרחוב ולייצר אמירה משמעותית ומעניינת על החיים המורכבים בעכו ובמדינת ישראל 2016.

הדפסשלח לחבר
דלג על Banners
Banners
יוטיוב
באנר - 5 כוכבי יופי לעיר עכו
ג'אם
דלג על Banners
Banners
תיירות עמוד בית
דלג על מבזקים בעיר
מבזקים בעיר

מבזקים בעיר

עצור
הסדרי רחצה בחופי הים בעכו
בשל עבודות לפיתוח הטיילת הדרומית המתבצעות בימים אלה, הרחצה בחוף הארגמן אסורה עד להודעה חדשה. אין להיכנס לחופים ללא שירותי הצלה! הרחצה מותרת אך ורק בחוף הים הצמוד למלון חוף התמרים-רימונים, שם קיימים שירותי הצלה.
חג שבועות שמח לכל תושבי העיר ולכל בית ישראל
לתושבי העיר המוסלמים - רמדאן כרים
צום קל. כל עאם ואנתם בחיר. שמעון לנקרי, ראש העיר הסגנים וחברי המועצה
מגן עשור הצטיינות לעיר עכו
על עשר שנות זכייה רצופה בחמישה כוכבי יופי
עכו מדורגת בין הרשויות המובילות בצפון בהשקעה בחינוך פר תלמיד
הפארק הבוטני החדש פתוח לציבור
ימים א'-ה' בין השעות 21:00-15:00, ו' (וערבי חג)- 18:00-14:00 שבת וחג בין השעות 20:00-9:00; בימים גשומים הפארק סגור.
כ-10 מיליון ש"ח הושקעו בשיפוץ מוסדות החינוך בעיר
עכו זוכת פרס החינוך המחוזי לשנת 2016
החזר תשלום דמי חנייה
תושב שהחנה רכבו במקום אסור לחנייה ושילם בטעות דמי חנייה זכאי להחזר דמי החנייה ששילם. בקשת החזר יש להגיש למחלקת החנייה.
פרס החינוך הארצי לשנת תשע"ו הוענק לעיר עכו
דלג על Calendar
Calendar
דלג על Banners
Banners
אמנת שירות
דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד