חדשות

תושבי עכו היקרים!
בימים האחרונים, מתמודדים מדינת ישראל והעולם כולו עם משבר התפרצות נגיף הקורונה. מדובר באתגר מיוחד שלא פגשנו עד כה, ובעקבותיו נוקטת המדינה צעדים משמעותיים, המשפיעים על חיי כל אחד ואחת מאיתנו במטרה להיאבק בהתפשטות הנגיף.
במקרים אלו כוחם של החוסן הקהילתי והערבות ההדדית הם שמכתיבים את יכולתם של הפרטים בקהילה להתמודד באופן מיטבי עם החששות, האילוצים והצרכים.
העירייה נוקטת בצעדים משמעותיים, כולל הקמת צוותי משימה ייעודיים שיתנו מענה לצרכים העולים מהשטח. לאור המצב ובנוסף למשימות השוטפות, אנו מתמקדים במספר משימות מרכזיות ברמה העירונית:
1. איתור וסיוע לאוכלוסיית הקשישים.
2. מתן מענה לאנשים עם צרכים מיוחדים (חולים וקבוצות סיכון).
3. למידה חינוכית מרחוק ע"י צוותים חינוכיים.
4. תגבור המוקד העירוני הפועל 24 שעות ביממה.קרא עוד
עובדי עיריית עכו החלו השבוע בחלוקת מאות מנות מזון לקשישים תושבי העיר. מדובר בפרויקט משותף של העירייה ומשרד הרווחה והחלוקה בוצעה בסיוע עובדי החברה למרכזים קהילתיים בעיר. מנות המזון חולקו על פי קריטריונים שקבע משרד הרווחה.
לצורך חלוקת המזון פתחה העירייה שלושה מרכזי חלוקה: במתנ"ס בית העם, מתנ"ס היימן ובית דדו. החלוקה מתבצעת בימי א', ג' וה' והקשישים מקבלים מנות מזון מצוננות לחימום עבור יומיים. ראש העיר עכו, שמעון לנקרי שעמד מקרוב על חלוקת המזון אמר: "אוכלוסיית הקשישים נמצאת בקבוצת סיכון גבוה ומוטלת עלינו החובה לסייע להם ככל האפשר. לצד חלוקת המזון מסייעים עובדי הרשות עם מערך של מתנדבים בחלוקת תרופות לתושבים מרותקי בית שאינם יכולים לצאת פיזית מהבית בשל היותם בקבוצת סיכון או מכל סיבה אחרת".קרא עוד
עיריית עכו תגברה את המוקד העירוני בצוותים מקצועיים במטרה לתת מענה מיטבי לתושבי העיר, עקב התפשטות נגיף הקורונה. לצד הפעילות השוטפת של המוקדנ העירוני נפתח "קו פתוח" בנושא רווחה ואוכלוסייה שנותן מענה טלפוני מדי יום בין השעות 22:30-7:30 בטלפון 4911* או 04-8276983. כמו כן, נפתח "קו סיוע נפשי" שנותן מענה טלפוני באמצעות פסיכולוגים ועובדים סוציאליים מדי יום בין השעות 19:30-8:00 בטלפון 04-9915657.
במקביל נפתח "קו מרכז עוצמה לסיוע במיצוי זכויות" הנותן מענה לתושב במיצוי זכויות וקשר עם משרדי הממשלה. הקו זמין לשיחות בין השעות 16:00:8:00 בטלפון 04-9916596.
במינהל קשרי קהילה בעירייה פתחו גם "קו מתנדבים" לתגבור מערך ההתנדבות. הקו פועל בשיתוף היחידה להתנדבות עירונית וארגוני ההתנדבות בעיר.קרא עוד
מליאת מועצת העיר עכו אישרה אמש (ד') את הצעת ראש העיר עכו, שמעון לנקרי לאפשר דחיית תשלומי מיסים לבעלי עסקים קטנים ובינוניים לחודש מאי, זאת על רקע התפשטות נגיף הקורונה. הישיבה המיוחדת התקיימה בשלושה משרדים שונים באמצעות וידאו קונפרנס וזאת בשל מגבלת משרד הבריאות לקיים כינוסים עד עשרה אנשים. "בעלי העסקים הקטנים והבינוניים נמצאים בקו החזית ונאלצים לספוג את המשבר הקשה שפוגע בהם כלכלית", אמר לנקרי, "ואישור דחיית התשלומים הוא הדבר היחיד שאנו יכולים לעשות עבורם מבחינה חוקית, כדי להקל עליהם". לנקרי קרא לכל תושבי העיר לחזק את ידי בעלי העסקים, במיוחד בימים קשים אלה ולרכוש מוצרים בחנויות בעיר עכו בלבד. "כולי תקווה שאם יימשך מצב החירום, תאשר הממשלה הקלות משמעותיות יותר לבעלי העסקים הקטנים", אמר לנקרי.קרא עוד
בהתאם להנחיית משרד הבריאות, אין לצאת מהבית, למעט במצבים המחייבים זאת (עבודה בהתאם למגבלות ולתקנות, הצטיידות במזון, תרופות, שירותים רפואיים ושירותים חיוניים אחרים).
אין לצאת מהבית לפארקים, לגינות משחקים, לחוף הים, לבריכה, לספריות, למוזאונים, לשמורות טבע וגנים או למרחבים ציבוריים אחרים, למעט יציאה של ילדים במסגרת המשפחה בלבד או עם בעל חיים (באופן בודד). אין לקיים חוגים כלל, גם לא במספר מינימאלי של משתתפים, ובכלל זה חוגי ספורט וחדרי כושר. כלל זה חל גם על חוגים המתקיימים במסגרת ציבורית וגם במסגרות פרטיות.
יש לשמור על קשרים חברתיים באמצעי תקשורת מרחוק ולהימנע מאירוח של חברים ובני משפחה שאינם מתגוררים בבית
קרא עוד
ראש העיר עכו, שמעון לנקרי פנה בסוף השבוע שעבר לשר הפנים, ח"כ אריה מכלוף דרעי בבקשה דחופה לסייע לבעלי העסקים בעיר שנפגעו עקב משבר התפשטות נגיף הקורונה.
לנקרי ביקש מהשר לאשר בשלב ראשון לבעלי העסקים מתן הנחה של עד 50% בתשלומי הארנונה בגין ארבעת החודשים הקרובים. הצעה ברוח זו הוגשה על ידי לנקרי גם למועצת העיר והיא תובא לדיון במועצה ביום רביעי, בישיבה מיוחדת שתיערך לראשונה באמצעות וידאו קונפרנס וזאת בשל מגבלת הכינוס של עד עשרה אנשים. ההנחה בארנונה לבעלי העסקים מותנית בכפוף לאישור וסיוע משרד הפנים. כמו כן, מציע ראש העיר לדחות את תשלומי הארנונה ואגרות השילוט לבעלי עסקים קטנים המעוניינים בכך – לחודש מאי.קרא עוד
תושבים יקרים!
ימים לא פשוטים עוברים עלינו, והעולם כולו מתמודד עם התפשטות מגפת הקורונה.
מתוך אחריות לשמירה על בריאות הציבור הוחלט להשבית את הלימודים בכל מוסדות החינוך בעיר עד להודעה חדשה. לצערי הרב, בשל שגרת החיים החדשה וההגבלה האוסרת התקהלות של יותר מעשרה אנשים אנו נאלצים לבטל גם את אירועי התרבות והספורט וכל אירוע אחר הדורש התקהלות רבה. בהתאם להנחיות משרד הבריאות, נאסר על פתיחת מסעדות, קניונים, אולמות אירועים, חדרי כושר ועוד. רשתות המזון, הבנקים, קופות החולים ובתי המרקחת יפעלו כרגיל. אני קורא לכם להקפיד לשמור על הגיינה אישית וסביבתית, להימנע מלחיצת ידיים ומכינוסים והתקהלויות ולהישמע להוראות משרד הבריאות. כולי תקווה שיחד נעבור ב"ה את התקופה ונצא מחוזקים.קרא עוד
ראש העיר עכו, שמעון לנקרי קיים אמש (מוצ"ש) ישיבת חירום עם ראשי המינהל בעירייה, במהלכה הוחלט על סגירת קבלת הקהל בעירייה עקב התפשטות נגיף הקורונה.
ראש העיר עכו שמעון לנקרי: "בהמשך להודעת ראש הממשלה, החל מיום א', 15.3.2020 ייסגרו גני הילדים ומעונות היום, לרבות החינוך המיוחד עד להודעה חדשה. אני קורא לתושבים להמשיך להקפיד על הגיינה אישית ולשמור על מגבלה של התקהלות עד 10 אנשים. זה הזמן, להיעזר בשירותים הדיגיטליים באמצעות אתר העירייה ובמוקדי הטלפונים של מינהלי העירייה השונים. בנוסף, מקומות פנאי ובילוי יסגרו, שאר השירותים ימשיכו לפעול תוך המלצה על שמירת מרחק של שני מטרים זה מזה ועבודה מהבית. שירותי החירום, העובדים החיוניים במשק, מזון, תרופות בנקים ודלק, יפעלו כרגיל. עיריית עכו נמצאת עבורכם בכל שאלה והמוקד יפנה אתכם במידת הצורך לנותני השירותים נמשיך ונעדכן בהמשך".קרא עוד
כל מוסדות החינוך יפסיקו לפעול, ללא קשר למספר הילדים במסגרת. בכלל זה ייסגרו גם מסגרות החינוך המיוחד, הפנימיות, מעונות היום, המשפחתונים, מחנות הנוער, הקייטנות והצהרונים. כמו כן ייסגרו: קניונים (למעט מרכולים ובתי מרקחת, מקומות שמוכרים מזון שלא לצריכה במקום), דיסקוטקים, ברים, פאבים ובתי אוכל ובכלל זה בתי אוכל בבתי מלון (למעט הפעלת בתי אוכל שיספקו מזון שלא לצריכה במקום), אולמות אירועים, חדרי כושר ובריכות שחיה, מקוואות (גברים), בית מרחץ, בתי קולנוע, תיאטרון ומוסדות תרבות אחרים, מתקני שעשועים ולונה פארק, עסקים לטיפול לא רפואי בגוף האדם, כלי שיט ציבורי, אתרי מורשת. תפילה וטקסים דתיים ייערכו בקבוצות של עד 10 אנשים כל אחת, תוך שמירת מרחק של 2 מטרים בן אדם לאדם ולא יותר מ-2 קבוצות בו זמנית..קרא עוד
כמדי שנה, קיימו היום (ד') חברי מועצת הנוער העירונית בעכו יום חילופי שלטון בעיריית עכו במטרה ללמוד מקרוב את תפקידיהם של עובדי הרשות המקומית. יום חילופי השלטון נפתח במפגש במועצת העיר בהשתתפות ראש העיר עכו שמעון לנקרי, סגניו זאב נוימן ואדהם ג'מאל, מנכ"ל העירייה אוהד שגב ומהמהלים הבכירים.
מועצת הנוער העירונית מורכבת מבני נוער יהודים וערבים, חברי תנועות נוער ונציגי בתי הספר השונים. ראש העיר עכו, שמעון לנקרי נועד עם חברי מועצת הנוער באולם מועצת העיר, שם ניתנה סקירה נרחבת על פעילות מועצת הנוער על ידי יו"ר מועצת הנוער, עדינה וגנר.
במהלך המפגש הציג ראש העיר את מבנה מועצת העיר ופעילות העירייה. לנקרי אמר, כי מועצת הנוער העירונית בעכו מייצגת את בני הנוער בדומה למועצת העיר שמייצגת את התושבים.קרא עוד
ראש העיר עכו, שמעון לנקרי נפגש השבוע בלשכתו עם נשיא אוניברסיטת חיפה, פרופ' רון רובין ועם אנשי אקדמיה נוספים במטרה לבחון את האפשרות להקים קמפוס ימי מדעי בעכו.
בפגישה השתתפו בין השאר גם מנכ"ל עיריית עכו, אוהד שגב, ראש מנהל תפעול ואכיפה יניב אשור, ראשת מנהל החינוך אורית אסייג, ראשת מנהל קשרי קהילה ליזו אוחיון, מנהלת בית הספר לקציני ים עכו, ד"ר עופרה שטיין, מנכ"ל תנועת אור, רוני פלמר המוביל בימים אלה את מיזם "עיר שווה" בעכו, מנהל החברה לחינוך ימי בישראל, אבינועם גורן ואורחים נוספים.
לנקרי הציג בפני אורחיו את התפתחותה של העיר בשנים האחרונות ואמר, כי אוניברסיטה שרוצה להשפיע על החברה הישראלית צריכה לצאת החוצה מחיפה. רובין אמר, כי הם מעוניינים לקדם מחקר סביב סוגיות ולא סביב דיסציפלינה אחת.קרא עוד
"לא ניתן להתעלם מהעובדה כי עסקינן בעסק אשר מוכר מזון לציבור, הפועל מתוך נגרר וללא בקרת הרשויות ובפרט משרד הבריאות. משכך, עלולה המשך הפעלתו לגרום נזק לציבור הרחב", כך פסק השבוע שופט בית המשפט המחוזי בחיפה נאסר ג'האשאן והוציא צו סגירה בתום 60 יום למזנון נייד שפעל על ידי תושבת העיר עכו ללא רישיון עסק.
השופט דן בערעור שהגישה העירייה באמצעות התובע העירוני עו"ד אסף שלם על החלטת בית משפט השלום בעכו שהרשיע את האשה והטיל עליה קנס כספי וצו סגירה לעסק בתוך 15 חודשים. עוד קבע השופט בהחלטתו: "הצו נועד להרתיע מפני ניהול עסקים בלתי חוקיים, הוא נועד למנוע המשך הפרת שלטון החוק ולבל יוצא חוטא נשכר. הצו מונע הפרת עקרון השוויון בפני החוק".קרא עוד

Share/Bookmark
עבור לתוכן העמוד