פסטיבל עכו לתאטרון אחר ננעל בהצלחה

15/10/2017
פסטיבל עכו לתאטרון אחר ננעל בהצלחה (הגדל)

פסטיבל עכו ה-38 הבינלאומי לתאטרון אחר  ננעל בהצלחה כבירה.  במהלך ארבעת ימי הפסטיבל, ולמרות גשם שוטף באחד הימים, גדשו את רחובות העיר העתיקה עכו כ-150 אלף מבקרים שצפו בהיצע רחב של הצגות בועטות וביניהן 8 הצגות מקור ישראליות, 3 הצגות בינלאומיות עטורות פרסים, מעל ל- 30 מופעי רחוב מהארץ ומהעולם. התפוסה בהצגות עמדה על למעלה מ-90 אחוז.

השנה הפסטיבל פתח את הדלתות לקהל אחר והציג מגוון של הצגות בעלות אמירה חברתית ערכית המציגות את הנושאים והקולות השונים בחברה הישראלית. הצגות מרתקות של יוצרים וותיקים וצעירים, יהודים וערבים, דתיים וחילונים אשר ביחד משרטטים את הלך הרוח והמציאות של החברה הישראלית.

האופי המיוחד של הפסטיבל השנה הביא לכך שלראשונה הגיע קהל מגוון יותר שלא פקד את הפסטיבל בשנים האחרונות וניתן היה לראות, משפחות חילוניות, מסורתיות ודתיות כאחד. אלו באו לצפות בהצגות התאטרון, ליהנות ממופעי הרחוב על רקע עיר הנמל העתיקה ולשוטט בסמטאות שוקקות החיים.

ראש עיריית עכו, שמעון לנקרי: "הפסטיבל היווה מוקד משיכה ועניין ליוצרים לקהל מכל הארץ. אני גאה ושמח לקדם, שנה אחר שנה, יצירות שפעמים רבות לא מוצגות על הבמות המרכזיות, אך יש בהן אמירה חברתית-ערכית. אני מודה  ליוצרים, המחזאים, הבמאים, המפיקים והשחקנים הרבים שלקחו בפסטיבל המיוחד הזה ולקהל הרחב שבא לצפות בהצגות וליהנות מנופי העיר. אני מודה לשרת התרבות מירי רגב ולמשרד התרבות על התמיכה חסרת הפשרות בפסטיבל ובהצלחתו".

מנכ"ל הפסטיבל, אלברט בן שלוש: "מעז יצא מתוק. הפסטיבל השנה נתן ביטוי לזרמים הרבים והמגוונים בחברה הישראלית ואין שמח ממני על התוצאה. הפסטיבל הוכיח כי הוא כאן כדי להישאר לטובת עם ישראל על גווניו ושבטיו".

Share/Bookmark
עבור לתוכן העמוד