מרכז להורות צעירה נפתח במרכז צעירים עכו

27/12/2017
מרכז להורות צעירה נפתח במרכז צעירים עכו (הגדל)

“ילדותי בעיר– המקום להורים צעירים”, זהו שמו של המתחם החדש שנפתח השבוע במרכז צעירים בעכו המיועד למשפחות צעירות. אירוע הפתיחה נערך ביום שלישי במעמד ראש העיר עכו שמעון לנקרי ומנהל אגף נוער וצעירים אלי חביב.
המרכז החדש מבטא חלק מחזון מרכז צעירים ולהב"ה הפועל במסגרת אגף נוער וצעירים לחיזוק קהילת הצעירים הקיימת ועידוד הגירת משפחות צעירות חדשות לעיר.

המרכז להורות צעירה ילווה את ההורים הצעירים בכל שלבי הקמת המשפחה וצמיחתה מטרום הלידה, ההיריון ועד להתפתחות הילד. כמו כן המרכז נותן מענה לקשת רחבה של נושאים משפחתיים כגון אתגרים חינוכיים בבית ובמסגרות השונות, יחסי הורים-ילדים, תקשורת חיובית בבית, גיל ההתבגרות ועוד, כל זה לצד ג'ימבורי מאובזר, פינות יצירה וקריאה. 

במרכז החדש יוענקו שירותים להורים צעירים בעכו שיזכו לסיוע במגוון נרחב של תחומים כגון: תכנון כלכלת המשפחה, כתיבת קורות חיים וסיוע במציאת עבודה, מידע על אירועים המיועדים לילדים והוריהם וייעוץ אישי.   
ראש העיר שמעון לנקרי בירך על פתיחת המיזם החדש ואמר, כי הוא שמח על הרחבת השירותים הניתנים במרכז הצעירים בעיר. "אנו עושים הכל על מנת להנגיש את ההשכלה הגבוהה לצעירים", הוסיף לנקרי, "ועתה ישנו שירות ייחודי עבור ההורים הצעירים".

מנהל אגף נוער וצעירים אלי חביב: "המרכז להורות צעירה נותן מענה לצורך שעלה מתוך סקר שביעות רצון ואיתור צרכים שהתקיים באגף בשנת 2017, ומהווה נדבך משמעותי ועיקרי באסטרטגיה אותה אנו מובילים לחיזוק תחושת השייכות של הצעירים לעיר, בניית קהילת צעירים יוזמת ומובילה תהליכים ועידוד הגירת צעירים חדשים לעכו".        
מרכז צעירים ולהב"ה בעיר פועל על פי תפיסת עבודה של שירות ייעודי ללקוח  הצעיר במסגרתו נקבעו תתי קבוצות בקרב הצעירים – כך למשל: חיילים משוחררים, סטודנטים, צעירים ללא ילדים ומשפחות צעירות עם ילדים. לכל קבוצה הותאמו שירותים נפרדים וגובשה תכנית עבודה ייחודית שתיתן מענה לצרכיהם.     
הצעירים כיום הם עולם מלא בפני עצמו וצרכיהם שונים אומרים במרכז- השירותים המוענקים לצעיר שסיים זה עתה את לימודיו שונים במהותם מהשירותים המוענקים לצעיר שהפך להורה צעיר. כמו בערים שונות בעולם, יש להפנים כי גם בישראל עולה גיל קבוצת הצעירים ל-40 בשונה מערים אחרות בהם צעיר מוגדר בטווח שבין 18-35.


 

Share/Bookmark
עבור לתוכן העמוד