עריית עכו
חינוך
חינוך
רווחה וקהילה
רווחה וקהילה
הנדסה ותכנון
הנדסה ותכנון
גביה ותשלומים
גביה ותשלומים
תרבות ואומנות
תרבות ואומנות
תיירות
תיירות
עיר ירוקה
עיר ירוקה
מפת העיר
מפת העיר
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
עכו העתיקה
רישום לגני ילדים - הקלק כאן
תשלומים באינטרנט
לתשלום דוחות חניה הקלק כאן
Share/Bookmark

עיריית עכו - עמוד הבית

עיר ללא אלימות

התכנית הלאומית עיר ללא אלימות

 

מנהלת התכנית: שולה אזולאי

 

תכנית "עיר ללא אלימות" היא פעולה עירונית מערכתית המכוונת להתמודדות עם כלל סוגי ומצבי האלימות המתרחשים בעיר. היא מתמקדת בכל ההיבטים והמשתנים העירוניים שהשפעה עליהם מייצרת הפחתה והתמודדות יעילהיותר עם האלימות שמתרחשת.

תכנית 'עיר ללא אלימות' היא מודל עבודה חדשני להתמודדות עם כלל סוגי האלימות בישוב ברמה עירונית – מערכתית.

התכנית מבוססת על התמודדות מערכתית ברמה עירונית עם תופעות שונות שלאלימות ובכלל זה אלימות במשפחה, אלימות בכבישים, אלימות בקרב מתבגרים, אלימות בבתי ספר ואלימות עבריינית, תוך זיהוי מכנים משותפים ובניית פתרונות לתופעות השונות, שיתוף פעולה בין גורמים מהמגזרים השונים, וגיוס כל המערכות המתמודדות עם הנושא (חינוך, רווחה, משטרה, בריאות) במטרה לפתור את בעיות האלימות בעיר.
התכניתפותחה על-ידי ד"ר אורלי אינס-קניג, ראש המטה המקצועי לתכנית,  ונוסתה לראשונה בעיראילת בה היא פועלת בהצלחה משנת 2004.

לאור הצלחת התכנית באילת ועל רקע התגברות תופעות האלימות בחברההישראלית, החליטה ועדת השרים למאבק באלימות להפעיל את תכנית"עיר ללא אלימות"בעכו ובערים נוספות, בשותפות מלאה של הקרן לידידות - ישראל ובהובלת המשרד לביטחון הפנים.
לתכנית עיר ללא אלימות חזון ומטרה מוגדרים מראש וכל עיר שמצטרפת לתכנית חותמת על אמנה עירוניתוהתחייבות לפעול בניקיון כפיים ועל פי עקרונות התכנית. לתכנית מודל בסיסי המותאםלכל עיר ועיר על פי המאפיינים הייחודיים שלה

 

עיקרי התכנית - עיר ללא אלימות

דלג על בר תחתון
בר תחתון
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד