רח' ויצמן 35, עכו
פקס. 04-9956172
דוא"ל: gabi@akko.muni.il

שעות קבלת קהל:
ימים ב' ו- ד' 9.00 עד 13.00
יום ג' 16.00 עד 18.00

אגף רישוי עסקים מופקד על יישומו של החוק לרישוי עסקים בעיר עכו.

במסגרת תפקידו מטפל האגף בתהליך הרישוי, הכולל:

  • מתן מידע מקדמי לבעלי עסקים ויזמים וזאת במטרה ליידעם בכל הנדרש לשם הוצאת רישיון לניהול עסקו מגבלות אם קיימות במקום, בטרם ישקיע את כספו ויחתום על חוזה שכירות מחייב.
  • טיפול בכל תהליך הגשת הבקשה לרישיון, ניתוב הבקשה לגורמי הרישוי השונים, מעקב וליווי עד להוצאת רישיון או היתר זמני או לחילופין הוצאת סירוב לבקשה לרישיון. 

ליווי תהליך הרישוי

ביצוע ביקורות בעסק ע"י מפקחי רישוי עסקים ומפקחי משרדי הממשלה במטרה לבדוק את התאמתו לתכנית המאושרת וקיום תנאי תברואה נאותים ע"פ חוק רישוי עסקים.

  • הפקת רישיון לניהול עסק לאחר קבלת אישורים של גורמי הרישוי. כמו כן מופקדת המחלקה לרישוי עסקים על מתן היתרים ע"פ חוקי העזר העירוניים.

המידע מובא בזאת לנוחיות הציבור. הנוסח המחייב הינו הנוסח המקורי ע"פ חוק רישוי עסקים תשכ"ח 1968 עיריית עכו מברכת ומעודדת הקמתם וקידומם של עסקים חדשים, במקביל מוטלת עליה אחריות לדאוג לכך שהעסקים השונים יפעלו במסגרת החוק על מנת להגן על הציבור הרחב.
בתי העסק מהווים מנוף לצמיחה כלכלית של העיר ומתוך מודעות לכך עושה  העירייה הכול על מנת ליצור אקלים עסקי מועיל וחיובי עבור עסקים אלה, המפרנסים רבים מתושבי העיר וסביבתה.
מכוחה של חקיקת הכנסת, ישנם עסקים החייבים ברישיון עסק, ואנו מודעים לכך כי השגת הרישיון אינה דבר של מה בכך. 
כדי להקל על הליך הרישוי יזמנו והכנו את כל המידע שיסייע בידך לקבל רישיון עסק בהקדם.
עובדי רישוי עסקים נכונים לסייע לך בקידום הליכי הרישוי לשם השגת רישיון העסק ויעשו כל מאמץ כדי לזרז ולהקל את ההליך במסגרת החוק.

בעל עסק יקר , לפני פנייתך לרישוי עסקים, עליך לוודא שהעסק ברשותך טעון רישוי (חייב ברישיון לניהול עסק) על פי צו רישוי עסקים. לבדיקה לחץ כאן
במידה ומצאת כי העסק ברשותך טעון רישוי, עליך להתחיל בהליך הרישוי בהקדם, וזאת על פי חוק רישוי עסקים ותקנותיו, צו רישוי עסקים וחוקי העזר העירוניים: 
חוק רישוי עסקים ותקנותיו, צו רישוי עסקים וחוקי העזר העירוניים

להסבר משרד הפנים על הרפורמה בתהליכי רישוי עסקים - הקלק כאן