אני שמח להציג בפניכם את תקציב העירייה לשנת 2017 המאפשר לנו יוזמות ועונה על צרכי הציבור בתחומים שונים.

רק לפני חודשים אחדים חנכנו את מרכז המורשת "נחלת יצחק" ע"ש המקובל הרב יצחק כדורי זצ"ל ובימים אלה אנו משלימים את בנייתו של מרכז עבודה שיקומי (מע"ש) לבעלי מוגבלויות בסיוע משרד הרווחה והמוסד לביטוח לאומי, וכן הקמה של מיני סקייט פארק ברחוב בת שבע.

השנה ב"ה קיבלנו בפעם השנייה את פרס החינוך היישובי במחוז צפון ואנו מועמדים עתה לקבלת פרס החינוך הארצי.  כמו כן, דורגנו במקום השלישי בארץ במדד השקיפות של הרשויות המקומיות שבחן 76 ערים באמצעות מדד מיוחד שפותח על ידי עמותת שקיפות בינלאומית - ישראל.

בימים אלה אנו עומדים לחתום ביחד עם משרד השיכון על הסכם גג במסגרתו ייבנו בעיר בשבע שנים הבאות כ-16 אלף יחידות. רק לאחרונה אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה את בנייתה של שכונה נוספת בצפון הכרם ג' הכוללת 1200 יחידות דיור, וזאת במסגרת הסכם הגג שייחתם כאמור. בימים הקרובים צפוי משרד השיכון להוציא לשיווק את יחידות הדיור הללו. גם במקרה זה אנו פועלים על מנת להבטיח דיור הולם לתושבי העיר ולסייע לזוגות צעירים באמצעות "מחיר למשתכן".

במסגרת עבודות התשתית בעיר נסללו כבישים, שוקמו רחובות ושבילים, בוצעו התקני בטיחות בדרכים, נגישות והסדרי תנועה חדשים. לאחרונה החלנו בעבודות לפיתוח טיילת המפרץ הכוללות הסדרת חוף רחצה חדש בצפון הכרם.

לצד ההשקעות הפיזיות בפיתוח העיר וקידום פרויקטים, נמשיך להשקיע בפרויקטים חינוכיים כמו שיפור הישגי הבגרות ועידוד מצוינות, השקעה בתכניות חברתיות, עידוד בני הנוער לגיוס משמעותי בצה"ל  ובפעולות רבות לשיפור איכות החיים ורווחת התושבים.

גם השנה נכונו לנו אתגרים ולצד  המשך עשייה ברוכה למען התושבים נמשיך לנקוט במדיניות תקציבית אחראית ושמירה קפדנית על מסגרת התקציב על מנת לאפשר שמירה על רמת שירותים טובה  ביותר לתושבים.

אני מאמין,  שבמאמץ משותף של כולנו תוכל העירייה להמשיך ולהעניק לתושבים בעיר את השירות הטוב ביותר.

בהזדמנות זו ברצוני להודות לסגני ראש העיר ולכל חברי מועצת העיר השותפים להצלחתה ולקידומה של העיר עכו.                                                        

בברכה,  

שמעון לנקרי

ראש העיר עכו