ספריית קנדה-עכו נוסדה בשנת 1962. בשנת 1992 עברה למבנה חדש ופונקציונאלי לספריה. הספרייה ניצבת במרכז העיר עכו, סמוך לרחוב הראשי, ובכניסה לעיר העתיקה. המבנה מוקף כולו זכוכית המאפשרת לאור טבעי לחדור לספריה. היא בנויה ממספר מפלסים שאליהם מובילות רמפות על מנת לתת גישה לכל מקום גם לאנשים נכים.

ספריית קנדה-עכו היא הספרייה הציבורית היחידה של העיר המציעה מגוון שירותים לכל תושבי העיר - לפעוטות, לתלמידי בתי הספר היסודיים והעל-יסודיים, לסטודנטים ולקהל הרחב.

בספרייה אוסף עשיר ומגוון של ספרי קריאה ועיון בכל תחומי הידע לכל הגילאים בשפות שונות: עברית, אנגלית, רוסית, ערבית, צרפתית, רומנית ואידיש. האוסף כולל כתבי-עת, עיתוני בוקר (עברית ורוסית), סרטי DVD, וכן תקליטורי מוסיקה. אנו רוכשים ספרים באופן סדיר, עם רכישת הספרים אנו מפרסמים בספריה את רשימות הספרים החדשים כדי לאפשר לקוראים ליהנות משירותי הזמנת הספרים הקיימים אצלנו.

בנוסף, הספרייה מעמידה לרשות הקהל מחשבים לחיפוש בקטלוג, לגלישה באינטרנט ולחיפוש במאגרי מידע מקוונים. עוד עומדים לרשותכם מכונת צילום ומדפסות (השירות בתשלום).

כיום קיימים כ-7,500 קוראים: ילדים, נוער ומבוגרים. מספר ההשאלות השנתי הוא כ-42,000. היקף האוסף : כ-70,000 פריטים.

מגיעים גם כמה אלפי מבקרים ותיירים לחדר העיון אשר אינם מנויים בשירותי ההשאלה אלא מגיעים כדי לעשות עבודות, כדי לגלוש באינטרנט, להדפיס במחשב או כדי לשבת בנחת ולקרוא את העיתון היומי (עברית ורוסית) או תקופונים הנמצאים שם.

פעולות תרבות ופנאי המתקיימות בספריה:

תיאטרון בובות, שעות סיפור, מפגשים עם סופרים, מספרי סיפורים ואומנים, משחקיה, סדנאות יצירה והדרכה לתלמידי בתי ספר.