עיר ללא אלימות

מנהלת התכנית הלאומית עיר ללא אלימות: שולה אזולאי

התכנית "עיר ללא אלימות" היא פעולה עירונית מערכתית המכוונת להתמודדות עם כלל סוגי ומצבי האלימות המתרחשים בעיר. היא מתמקדת בכל ההיבטים והמשתנים העירוניים שהשפעה עליהם מייצרת הפחתה והתמודדות יעילה יותר עם האלימות שמתרחשת.

תכנית 'עיר ללא אלימות' היא מודל עבודה חדשני להתמודדות עם כלל סוגי האלימות בישוב ברמה עירונית – מערכתית. התכנית מבוססת על התמודדות מערכתית ברמה עירונית עם תופעות שונות שלאלימות ובכלל זה אלימות במשפחה, אלימות בכבישים, אלימות בקרב מתבגרים, אלימות בבתי ספר ואלימות עבריינית, תוך זיהוי מכנים משותפים ובניית פתרונות לתופעות השונות, שיתוף פעולה בין גורמים מהמגזרים השונים, וגיוס כל המערכות המתמודדות עם הנושא (חינוך, רווחה, משטרה, בריאות) במטרה לפתור את בעיות האלימות בעיר.

לאור הצלחת התכנית באילת ועל רקע התגברות תופעות האלימות בחברה הישראלית, החליטה ועדת השרים למאבק באלימות להפעיל את תכנית"עיר ללא אלימות"בעכו ובערים נוספות, בשותפות מלאה של הקרן לידידות - ישראל ובהובלת המשרד לביטחון הפנים. לתכנית עיר ללא אלימות חזון ומטרה מוגדרים מראש וכל עיר שמצטרפת לתכנית חותמת על אמנה עירונית והתחייבות לפעול בניקיון כפיים ועל פי עקרונות התכנית. לתכנית מודל בסיסי המותאם לכל עיר ועיר על פי המאפיינים הייחודיים שלה.

Share/Bookmark
עבור לתוכן העמוד