ציון 95 לעיר עכו במדד השקיפות לשנת 2017

29/11/2017
צילום: אתר שקיפות בינלאומית-ישראל (הגדל)
צילום: אתר שקיפות בינלאומית-ישראל

אתר עיריית עכו דורג במקום החמישי עם ציון 95 במדד השקיפות ברשויות המקומיות. כך עולה ממדד שקיפות אתרי הרשויות המקומיות  שפורסם השבוע על ידי עמותת שקיפות בינלאומית - ישראל. מדד השקיפות פותח במטרה לקדם את מידת השיקוף והבהירות של מידע ותהליכים פנים ארגוניים ואת העמקת ההנגשה של המידע לציבור. המדד בחן את השקיפות באתרי הרשויות המקומיות ב-75 ערים בישראל.

העיר עכו דורגה במקום החמישי בין הרשויות המקומיות והדירוג שניתן לאתר עיריית עכו הוא רמה A+, דירוג ברמה מצויין על פי ציונים הנעים בין 95-100. תוצאות הדירוג הוצגו השבוע בוועדת השקיפות  של הכנסת.

הדירוג נקבע על פי ממצאים של 57 קריטריונים בהם: חשיפת תקציב הרשות, חוזים, מכרזי תשתיות ורכש, מכרזי כוח אדם, מידע הנוגע לחברות עירוניות, דיווח על אלמנטים סביבתיים, ועוד. מדובר במדדים שנבדקים על ידי עמותות שקיפות בינלאומית בכמאה מדינות בעולם. החומר נאסף באמצעות סטודנטים מתוכנית צוערים לשלטון המקומי באוניברסיטת בן גוריון ובאוניברסיטת חיפה.

ראש העיר עכו שמעון לנקרי אמר השבוע, כי העירייה מובילה מהלכים רחבים בכל הקשור לשקיפות והציון הגבוה משקף את העשייה בתחום זה. "רק בימים אלה השקנו אתר עירוני חדש הכולל תוכן ומידע חיוני רב. האתר מנגיש את המידע לציבור הרחב ומאפשר אינטראקציה עם הגולש", אמר לנקרי.

ראש העיר הוסיף, כי לצד האתר העירוני מפעילה העירייה דף פייסבוק רשמי המספק מידע לציבור בתחומים שונים, וכן אפליקציה (ישומון) עירונית שנועדה להתריע בשעת חירום על אירועים חריגים. כמו כן, באמצעות האפליקציה ניתן לדווח למוקד העירוני (בצירוף צילום) על תקלות שונות. ניתן להצטרף לאפליקציה בהרשמה דרך אתר העירייה או בכתובת: http://www.cityalert.co.il/akko/#/main/iw_IL/registration


 

Share/Bookmark
עבור לתוכן העמוד