עכו: נוטעים תקווה ומחנכים לערכים

10/01/2018
עכו: נוטעים תקווה ומחנכים לערכים (הגדל)

העיר עכו אירחה ביום ראשון כ-500 מתנדבי שנת שירות מארגוני נוער מכל קצוות הארץ, אשר ערכו סדר ט"ו בשבט כהלכתו ונערכו לקראת אירועי החג הקרובים יחד עם נציגי הקרן הקיימת לישראל.

ביום - יום שלהם הם נוטעים תקווה ועתיד בקרב עשרות אלפי ילדים ובני נוער ברחבי הארץ בעשייה חינוכית חברתית, אך ביום א' האחרון בפארק לילי שרון בעכו, כ-500 ש"ש מכל רחבי הארץ נטעו עצים ונערכו להטמעת מערכי פעילות לקראת חג ט"ו בשבט הקרב ובא. במסגרת הפעילות, אשר נערכה בהובלת מועצת ארגוני הנוער והקרן הקיימת לישראל, הוכשרו המדריכים והמדריכות, מתנדבי ומתנדבות שנת השירות, להעברת פעילות ערכית ומעשירה עבור חניכיהם בארגוני הנוער השונים, לקראת החג שייערך בסוף חודש ינואר ובמהלכו יתקיימו בין היתר נטיעות קק"ל באלפי מוקדים ברחבי הארץ.

ההפנינג אשר נערך במעמד ראש העיר עכו שמעון לנקרי ויו"ר ועדת הצעירים של מרכז השלטון המקומי, סגנו ומ"מ זאב נוימן המכהן גם כסגן יו"ר קק"ל, מנכ"ל מועצת ארגוני הנוער, שלומי קסטרו, חברת הכנסת מירב בן ארי, מנהל מרחב צפון בקק"ל, ד"ר עמרי בונה וחביבה סולומון ראשת יחידת הנח"ל, הש"שים והמכינות באגף הביטחוני-חברתי במשרד הביטחון, החל בארוחת בוקר שהוכנה במיוחד לצעירים והמשיך במשחק "חפש את המטמון" אשר נערך באמצעות אפליקציה ייחודית ובה משימות ורמזים. לאחר מכן התקיים סדר ט"ו בשבט ונטיעות אשר הועברו על ידי נציגי קק"ל. בסיום ההפנינג, קיבל כל ש"ש ערכת פעילות המבוססת על היום החווייתי, אותו יוכל להעביר גם לחניכים בארגוני הנוער השונים.
 
ראש העיר המארחת, שמעון לנקרי, בירך על שיתוף הפעולה ההדוק של ארגוני הנוער עם הרשויות המקומיות, והדגיש את חשיבות החינוך הבלתי פורמאלי להתפתחות הנוער והחברה הישראלית ואף נטע עץ: "בעכו יש עשרות רבות של מתנדבי שנות שירות ומכינות, והיא עיר שמאמינה בפעילות שלהם וביכולתם להגיע לכל ילד ונער בעיר בגובה העיניים. אנחנו לוקחים אחריות על כל שעות היום מבוקר ועד ערב בשיתוף פעולה עם ארגוני הנוער ובסיוע של מתנדבי ש"ש, נמשיך להרחיב את הפעילות עם ארגוני הנוער במשימה החברתית הייחודית של העיר", ציין לנקרי.

ח"כ מירב בן ארי ויו"ר ועדת המשנה לחינוך הבלתי פורמאלי, הגיעה במיוחד כדי לפגוש את הצעירים, בירכה את מתנדבי שנת השירות שימשיכו לטעת אור ותקווה בקרב אלפי ילדים ובני נוער ברחבי הארץ ואמרה כי: "שנת השירות היא מפעל ציוני אדיר וחשוב למדינה. שמחתי לראות כי בעיר עכו מפעל שנת השירות הוא הגדול ביותר בארץ. אני מאמינה גדולה בעשייה החינוכית של ארגוני הנוער ועושה ימים כלילות להרחיב את פעילותם, אמשיך ללוות את חניכי שנת השירות בכל מקום ובגאווה גדולה".
שלומי קסטרו, מנכ"ל מועצת ארגוני הנוער: "כל נער ונערה בישראל צריכים להיות בארגון נוער. עכו ורשויות רבות נוספות עובדות בשיתוף פעולה עמנו בכדי להרחיב את מפעל ארגוני הנוער ולהקים קבוצות נוספות. כניסתה של קק"ל לשותפות עמנו לצד התמיכה של משרד החינוך והאוצר מהווה מכפיל כוח משמעותי שמאפשר לנו לדייק את הפעולה החינוכית ולהתמקד באזורים, שכונות וקהלי יעד בסדרי עדיפות לאומי. אנו בארגוני הנוער פועלים לכך שחניכים וחניכות רבים ככל האפשר יצאו למסלולי המשך בשנות שירות ומכינות וביחד עם משרד הביטחון ומשרד החינוך פועלים על מנת להרחיב את מפעל שנת השירות והמכינות החצי שנתיות".

Share/Bookmark
עבור לתוכן העמוד