עצרת זיכרון לשואה ולגבורה נערכה בעכו

2/05/2019
עצרת זיכרון לשואה ולגבורה נערכה בעכו (הגדל)

במעמד רב העיר, הרב יוסף ישר, ראש העיר עכו, שמעון לנקרי וניצולי שואה נערכה אמש עצרת זיכרון לשואה ולגבורה בקונסרבטוריון בעכו. בעצרת השתתפו בין השאר סגני ראש העיר זאב נוימן ואדהם ג'מל, מנכ"ל העירייה אוהד שגב, חבר מועצת העיר שמיל לוי, מנהל רשת המתנ"סים יורם פוסקלינסקי, מנהלת קרית החינוך אורט עכו איריס גולדנברג ובני נוער רבים.
את פני הבאים לעצרת קידמה בלובי הקונסרבטוריון תערוכת "מרד של תקווה".
העצרת נפתחה בהדלקת נרות זיכרון והקראת שמות קרובי משפחה של תושבי עכו שנספו בשואה. לאחר מכן, הציגה קבוצת התיאטרון הקהילתי של החברה למרכזים קהילתיים בעכו בשיתוף תלמידי אורט עכו את המסכת "עדויות". ההצגה עסקה במתן עדויות של גברים ונשים אשר חוו את זוועות הנאצים מהיבטים שונים במשפט בדיוני מול מכחישי השואה. ההצגה מבוססת על מקרה אמיתי ותמלול ראיונות עם ניצולי שואה. ההצגה בבימוי ברק בן דוד, וידאו ארט: ניתאי שלם.
בנאומו אמר ראש העיר עכו שמעון לנקרי: "הערב אנו מציינים בכאב ובהרכנת ראש את אחת הטרגדיות הקשות והנוראיות שידעה האנושות מאז ומעולם". הוא דיבר על תופעת האנטישמיות המסוכנת שמתרחבת בעולם, ועל כך שהמפלצת הנאצית לא בחלה בשום אמצעי כדי להפעיל מנגנון של רצח עם כדי למחוק ולהשמיד את העם היהודי.
לנקרי: "חייב כל אדם לראות עצמו כאילו הוא היה שם, כולנו יחד שרידים לניצולי השואה, כי מתוך השואה קמה מדינת ישראל ולכן עלינו מוטלת האחריות לזכור ולא לשכוח, לזכור את הנרצחים והניצולים לספר את סיפורם ולהבטיח ששואה על העם היהודי לא תחזור יותר".

ביום חמישי נערך טקס זיכרון ליום השואה והגבורה ברחבת האנדרטה לזכרם של קרבנות יוסף סטאלין שנרצחו בשל יהדותם.

Share/Bookmark
עבור לתוכן העמוד