נאבקים על הטבות המס

5/06/2019
נאבקים על הטבות המס (הגדל)
ראש העיר עכו, שמעון לנקרי כינס השבוע  ישיבת חירום של מועצת העיר, ובה הוחלט להחריף את המאבק בסוגיית אפליית הטבת המס כנגד העיר עכו. מדובר בשינוי חוק הטבות המס שאמור להיכנס לתוקפו בסוף חודש זה ולייצר אפליה בין תושבי עכו לתושבי נהריה והצפון. שינוי החוק מפחית את שיעור הטבת המס לתושב עכו ל-7% לעומת העלאת הטבת המס לתושב נהריה ל-12%. במקביל תקרת השכר לקבלת הטבת המס בעכו עומדת על 132 אלף ₪ לעומת נהריה על 204 אלף ₪. משמעות האפליה היא שבנהריה ניתן להגיע לתוספת נטו של עד 25 אלף ₪ בשנה לעומת עכו עד 9 אלף ₪.
שינוי החוק שהתקבל לפני כ-8 חודשים, לא יושם כלפי עכו הודות לח"כ מיקי זוהר שהוציא צו שעה להקפאת השינוי אולם הבטחות שניתנו במהלך התקופה לתיקון האפליה לא מומשו וכאמור, בסוף החודש הזה ייכנס החוק לתוקפו. גם הפעם הבטיח ח"כ זוהר כי יפעל להקפאת החוק אולם ראש העיר שמעון לנקרי מבקש להביא לתיקון סופי של החוק ולהשוואה בין תושבי עכו לנהריה.
"אנחנו נאבק בכל האמצעים שעומדים לרשותנו  כדי למנוע את האפליה הזו", אמר לנקרי בישיבה. חברי מועצת העיר גיבו את עמדתו והתחייבו לפעול, איש איש בתחומו ומפלגתו.
חברי המועצה, היהודים והערבים, הדגישו את העובדה שאפליה זו תוביל לנטישת ציבור יהודי גדול, בני מעמד הביניים, אל הערים הסמוכות ובין כולם היתה תמימות דעים שמצב כזה יזיק לעיר ולכלל תושביה.
על פי אומדני משרד האוצר, השוואת הטבות המס בין עכו לנהריה תעלה לקופת המדינה סך של 8 מליון ₪ בלבד. "מדובר בסכום זניח מבחינת קופת המדינה מול נזק איום ונורא שפגיעה זו תסב לעיר עכו", אמר לנקרי, "העיר עכו הפכה בשנים האחרונות מודל להצלחה בקנה מידה ארצי ומה שעושה המדינה בהחלטה בלתי אחראית זו,  היא להוריד את כל זה לטמיון״.
Share/Bookmark
עבור לתוכן העמוד