אלפים גדשו את פסטיבל ערבסק בעכו

18/06/2019
אלפים גדשו את פסטיבל ערבסק בעכו (הגדל)

אלפים השתתפו בפסטיבל ערבסק למוסיקה ערבית קלאסית ואנדלוסית שננעל בסוף השבוע שעבר בעכו. הפסטיבל שנערך זו השנה השנייה ברציפות בנופי העיר היוצרים תפאורה מגוונת והיסטורית בת אלפי שנים לצד נוף מודרני וחדש הציג במשך חמישה ימים מוסיקה ערבית ואנדלוסית אותנטית ואפשר לקהל הצצה לשורשיה ולמקורותיה לצד סיפורה של עכו ותושביה – יהודים וערבים, חילוניים ודתיים, עולים חדשים וותיקים שחיים יחד בקיום משותף. 

הפסטיבל, בניהולו האמנותי של מאסטרו תום כהן, ארח במצודה הצלבנית בעכו העתיקה אמנים מובילים מהארץ ומהעולם, עם מוסיקה מגוונת המגשרת על חילוקי דעות וקונפליקטים.

במהלך ימי הפסטיבל ארחה התזמורת הירושלמית "פירקת אל נור", המורכבת מחרדים וערבים את הדיווה הגדולה של השירה המרוקאית בישראל, ריימונד אבקסיס, הזוכה להערצה גדולה במרוקו ובקהילות המרוקאיות ברחבי העולם, את מייק קרוצ'י, מגדולי הזמר המרוקאי בישראל, שזכה לאות הוקרה ממלך מרוקו ואת הפייטן משה לוק שעושה חיל ברחבי העולם. ביחד הם ביצעו ממיטב הזמר העממי ממרוקו.

עוד הופיעו תזמורת "אלמאסיה" מנצרת, ותזמורת ירושלים מזרח ומערב בניצוחו של תום כהן שארחה מופע שירת נשים עם שרית חדד, מירי מסיקה, ויולט סלאמה – מהמבצעות הנחשבות של אום כולתום בעולם הערבי כיום, והזמרת המרוקנית האהודה סנעה מחראטי שהגיעה במיוחד לפסטיבל. ארבע כוכבות הענק שרו כולן בעברית, ערבית קלאסית, ערבית מרוקאית ועוד.

במתנ"ס בית העם נערכה בלת שבת מפוארת ושבת של תפילות ופיוטים עם הפייטנים ליאור אלמליח, יניב מדאר, סיני אדרי, מרדכי אלחרר ומשה לוק בבתי הכנסת השונים בעיר.

ראש העיר עכו ויו"ר פסטיבל ערבסק, שמעון לנקרי: "אני שמח שפסטיבל ערבסק הפך למסורת בעיר ועכו היא סמל של דו קיום ואין ראויה ממנה להיות המקום שמציג את התרומה העשירה של המוסיקה הערבית הקלאסית והאנדלוסית לתרבות בישראל".


 

Share/Bookmark
עבור לתוכן העמוד