אוניברסיטת חיפה שוקלת להקים קמפוס ימי בעכו

10/03/2020
אוניברסיטת חיפה שוקלת להקים קמפוס ימי בעכו (הגדל)
ראש העיר עכו, שמעון לנקרי נפגש השבוע  בלשכתו עם נשיא אוניברסיטת חיפה, פרופ' רון רובין ועם אנשי אקדמיה נוספים במטרה לבחון את האפשרות להקים קמפוס ימי מדעי בעכו.
בפגישה השתתפו בין השאר גם מנכ"ל עיריית עכו, אוהד שגב, ראש מנהל תפעול ואכיפה יניב אשור, ראשת מנהל החינוך אורית אסייג, ראשת מנהל קשרי קהילה ליזו אוחיון, מנהלת בית הספר לקציני ים עכו, ד"ר עופרה שטיין, מנכ"ל תנועת אור, רוני פלמר המוביל בימים אלה את מיזם
"עיר שווה" בעכו, מנהל החברה לחינוך ימי בישראל, אבינועם גורן ואורחים נוספים.
לנקרי הציג בפני אורחיו את התפתחותה של העיר בשנים האחרונות ואמר, כי אוניברסיטה שרוצה להשפיע על החברה הישראלית צריכה לצאת החוצה מחיפה. נשיא האוניברסיטה אמר, כי הם מעוניינים לקדם מחקר סביב סוגיות ולא סביב דיסציפלינה אחת. "המטרה שלנו ליצור מחקר מסוג זה. מטרה נוספת להקים מאחזים במקומות שניתן לחולל שינוי, לקדם את האוניברסיטה ואת המקום שבו נהיה", הוא אמר.
עוד אמר פרופ' רובין, כי הם מחפשים נושאים שונים שאין באוניברסיטאות אחרות כמו ים. "אנו מובילים את המחקר הימי,  אין לנו קמפוס מרכזי לנושא זה וחשוב לנו שיהיה קמפוס כזה קרוב לעורקי תחבורה. חשוב לנו גם להיות אוניברסיטה של חיפה והגליל", הוסיף פרופ' רובין. לנקרי ציין, כי היום הוא עומד בראש מועצת הגליל המייצגת עשרות רשויות והוא רואה בכך קואליציה של שותפים  לפתח את הגליל, כך שניתן גם  לקדם את מדעי הים. לאחר הפגישה הם קיימו סיור בבית הספר לקציני ים כדי לבחון מקרוב את האפשרות למיקום הקמפוס במתחם בית הספר.
Share/Bookmark
עבור לתוכן העמוד