פסטיבל עכו ה-41 ייערך בסוכות

5/07/2020
פסטיבל עכו ה-41 ייערך בסוכות (הגדל)

המסורת ממשיכה למרות הקורונה: עיריית עכו ומשרד התרבות והספורט יקיימו את פסטיבל עכו לתיאטרון אחר זו השנה ה-41 ברצף במהלך חול המועד סוכות. הפסטיבל ייערך באולמות האבירים שבעכו העתיקה בין מוצאי חג הסוכות, מוצ"ש 3.10 ועד ליום שלישי 6.10. בהמשך לישיבת ועדת ההיגוי של הפסטיבל שהתקיימה  (ביום רביעי, 1.7.2020), עיריית עכו בראשות שמעון לנקרי קיבלה החלטה כי למרות המצב שנוצר עקב התפשטות נגיף הקורונה וההשלכות הכלכליות הנרחבות למשק, פסטיבל עכו לתיאטרון אחר הנחשב לאירוע התיאטרון המרכזי בישראל ולאחד מאירועי הדגל של התרבות הישראלית בכל חג סוכות, יתקיים במועדו. בהחלטה זו, ניצבות עיריית עכו והפקת הפסטיבל לצד האמנים ועובדי ענף התרבות שספגו פגיעה קשה במהלך החודשים האחרונים לאור המגבלות הקשות בתחום וההנחיות המשתנות באופן תדיר.

פסטיבל עכו לתיאטרון אחר יתמקד השנה בהצגות התחרות אותן בוחרת וועדה אמנותית בהובלת המנהל האמנותי של הפסטיבל, שלום שמואלוב, ויתקיים בהתאם להנחיות של משרד הבריאות. אירועי החוצות השונים לא יתקיימו השנה כחלק מהצורך להתמודד עם התפשטות נגיף הקורונה ולמנוע התפרצות במוקדי הדבקה אפשריים.

שמעון לנקרי, ראש העיר עכו: "עיריית עכו בראשותי רואה בפסטיבל עכו לתיאטרון אחר אירוע דגל המציג לציבור בישראל את עכו כמרכז תרבות חשוב ומשמעותי. החלטנו כי גם השנה, על אף האתגר והקושי שהנסיבות מציבות בפני כולנו, אנו נקיים את הפסטיבל. לקיומה ושימורה של תרבות גם בעת הזו יש משמעות מרחיקת לכת ואת פסטיבל עכו, שכבר ידע אתגרים וקשיים בעבר, לא ניתן לעצור. אנו נקיים השנה את הפסטיבל במתכונת המתמקדת בהצגות התחרות מתוך הבנה כי האחריות הציבורית מחייבת אותנו לנקוט במשנה זהירות ובתקווה כי בשנה הבאה יתקיים הפסטיבל במתכונתו המלאה. אנו מבקשים להודות לחה"כ חילי טרופר, שר התרבות והספורט ולמשרדו שעומד לצידנו תמיד וגם ברגעים אלו כדי לחזק ביחד את היצירה הישראלית בתחום התיאטרון".

מאור בנזינו, מנכ"ל פסטיבל עכו לתיאטרון אחר: "הנהלת פסטיבל עכו לתיאטרון אחר וצוות הפסטיבל מחויבים לקיימו ולוקחים על עצמם להתמודד עם האתגר המשמעותי שניצב לפתחנו השנה בנחישות, הצלחה ובהרבה אהבה לתרבות, לשוחריה ולעוסקים בה – שעברו ועוברים תקופה קשה ומורכבת של מחסור בעבודה. זו שנתי הראשונה כמנכ"ל הפסטיבל ומעבר לכניסה לנעליו הגדולות של קודמי בתפקיד, אלברט בן שלוש, ולמשמעות שבהובלת אירוע התיאטרון החשוב בישראל, מציבה הקורונה אתגר חדש לחלוטין. אני בטוח כי בשיתוף פעולה, כוחות משותפים והאהבה שכולנו חולקים לעשייה ולמה שהפסטיבל הזה מסמל – אנו נוכל לכל אתגר. כמו בכל שנה, אנו נעמיד פסטיבל שיהיה מקור לגאווה לעיר עכו, לתושביה ולמשתתפיו הרבים".

Share/Bookmark
עבור לתוכן העמוד