העיר עכו דורגה בין 10 הרשויות שמציעות את איכות החיים הטובה ביותר בצל הקורונה

10/09/2020
העיר עכו דורגה בין 10 הרשויות שמציעות את איכות החיים הטובה ביותר בצל הקורונה (הגדל)

העיר עכו דורגה בין 10 הרשויות המקומיות שמציעות את איכות החיים הטובה ביותר בצל הקורונה. כך פורסם במחקר שערכו ד"ר רינה דגני ממכון גיאוקרטוגרפיה ביחד עם בעלה פרופ' אבי דגני עבור  מגזין הנדל"ן של "ישראל היום".
המחקר בנה מדד לדירוג הערים בישראל, לפי איכות החיים בתקופת הקורונה, תוך התבססות על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ועל מערכת המידע הגיאוגרפית של גיאוקרטוגרפיה.

את המקום הראשון בדירוג הובילה העיר יבנה. העיר עכו דורגה כאמור במקום ה-10 עם ציון 78.

ראש העיר עכו, שמעון לנקרי אמר, כי הוא שמח על כך שהעיר עכו נמצאה בין 10 הערים המובילות במדד הבריאות, וכי הרשות המקומית פועלת רבות לשיפור איכות החיים של התושב ומדדי האיכות אף מצביעים על כך.

המאפיינים שנכללו במדד: רמה חברתית-כלכלית; הוצאה לנפש – השקעה של העיר פר תושב ברמת השירותים, אחזקת גינות ציבוריות; מספר גינות ציבוריות לאלף נפש; שטח ירוק לנפש המלמד על רווחה מרחבית; ממוצע יישובי של גודל גינה והמרחק הממוצע בין בניין מגורים לגינה הציבורית הקרובה. עוד בדק המדד מ"ר מסחר לנפש – מעיד על קרבה לשירותי מסחר – חנויות, הסעדה ובילוי; צפיפות משקי הבית – מספר תושבים לשטח, דבר המאפשר רמת שירותי קהילה ומסחר גבוהים; תחבורה – קיום של תחנת רכבת ביישוב ואחוז הדירות שאין להם מרפסות.
המחקר דירג את עכו בעשירייה הראשונה בשל הגינות הציבוריות, הוצאה לנפש הגבוהה שמוציאה הרשות המקומית על תושביה (כ-9000 ₪ לנפש), צפיפות מגורים נמוכה ושטח ירוק.

מסקנת המחקר: לשטח הירוק משמעות חשובה בתכנון האורבני, ובתקופת הקורונה עולה חשיבותו, בשל הצורך בהפחתת הצפיפות.

Share/Bookmark
עבור לתוכן העמוד