תלמידי א'-ד' בעכו ילמדו חמישה ימים בשבוע

28/10/2020
תלמידי א'-ד' בעכו ילמדו חמישה ימים בשבוע (הגדל)

עיריית עכו ערוכה לחזרתם של תלמידי בתי הספר היסודיים בעיר בכיתות א'-ד' לספסל הלימודים ביום ראשון הקרוב. במסגרת ההיערכות, כל בתי הספר היסודיים בעיר ילמדו חמישה ימים בשבוע, לא כולל ימי שישי. תלמידי כיתות א'-ב' יפעלו בקפסולות, מינימום שלושה ימים ומקסימום חמישה ימים, הכל תלוי בגודל בית הספר והמרחבים העומדים לרשותו. כמעט בכל העיר ילמדו חמישה ימים, תוך שמירה מלאה על הנחיות המתווה. החידוש - תלמידי כיתות א'-ב' מחויבים לעטות מסיכה כל העת וכך גם המורים המלמדים בכיתות אלו. בהתאם למתווה, ילמדו תלמידי כיתות ג'-ד' חמישה ימים בשבוע, בין השעות 13:00-8:00. לאחר שבועיים ובהתאם לנתוני התחלואה, יוחלט לגבי המשך יישום המתווה.באשר לכיתות החינוך המיוחד בבתי הספר של החינוך הרגיל ובתי ספר לחינוך מיוחד, הם  ימשיכו לפעול כרגיל כפי שהיה עד הסגר וילמדו שישה ימים בשבוע. בתוך כך, עיריית עכו החלה בימים אלו בחלוקת 110 מחשבים נוספים בשיתוף פעולה עם עמותת "מחשב לכל ילד". חלוקה זו מצטרפת לכ-1200 מחשבים, טאבלטים ומחשבים נישאים אשר חולקו מתחילת משבר הקורונה.

ראש העיר, שמעון לנקרי: "אנו שמחים על חזרתם של התלמידים לבתי הספר ועושים הכל כדי לאפשר להם שגרת לימודים בריאה ובטוחה. כמו כן, העירייה פועלת לילות כימים על מנת לצמצם את הפער הדיגיטלי בכלל ולאור משבר הקורונה בפרט, והיא מסייעת לתלמידי העיר העונים על הקריטריונים לחלוקה לקבל אמצעי קצה אשר יסייע להם להשתלב במערך הלמידה מרחוק״.

לגבי הסעות – ברגע שיאושר מתווה משרד החינוך, נטמיע את מודל ההסעות בהתאם.

חידוש נוסף: החל מהשבוע הבא יופעל בעיר גם מתווה המפגשים הפתוחים לתלמידי כיתות ה'-י"ב, שיתקיים תחת כיפת השמיים, במרחבים ציבוריים. מחנכים ותלמידים ייפגשו בקבוצות של עד 15 תלמידים לחיזוק הקשר האישי והמפגש עם המחנכים והתלמידים ייעשה תוך הקפדה על עטית מסיכה כל העת.

עיריית עכו מקדמת קמפיין לעידוד כלל עובדי ההוראה ועובדי המינהלה בבתי הספר לקיים בדיקות סקר לאיתור מקדים של חולי קורונה טרם החזרה לטובת קטיעת שרשרת ההדבקה, בקופות החולים ובמתחם הדרייב אין ביום שישי הקרוב.

 

Share/Bookmark
עבור לתוכן העמוד