שר החינוך ביקר בעכו וחילק יחד עם ראש העיר מחשבים ניידים לתלמידים

1/12/2020
שר החינוך ביקר בעכו וחילק יחד עם ראש העיר מחשבים ניידים לתלמידים (הגדל)

שר החינוך, יואב גלנט, הגיע בסוף השבוע שעבר לביקור מרגש במערכת החינוך בעיר עכו ולאחר מכן נפגש לדיון מקצועי בלשכת ראש העיר עכו שמעון לנקרי. בפגישה השתתו בין  סגני ראש העיר, זאב נוימן  ואדהם ג'מל. אל הביקור החשוב התלוו גם מנהלת המחוז, ד"ר אורנה שמחון, מפקחת מתכללת, שלומית ויזל, מנכ״ל העירייה, יניב אשור, ראשת מנהל חינוך, אורית אסייג וסגניותיה. חלקו הראשון של הביקור נערך בקרית החינוך "אורט דרסקי". תלמידי בית הספר ובוגריו הציגו בפני השר את העשייה החינוכית  והערכית בבית הספר יחד עם מנהלת ביה"ס, איריס גולדנברג.

ראש העיר והשר נשאו דברים ולאחר מכן התקיים טקס  חלוקת מחשבים במסגרת פרויקט "הכיתה הדיגיטלית" אותו יזם השר יחד עם פרויקטים נוספים בתחום התקשוב.
בתום הטקס השר גלנט אמר: ״שמחתי להגיע לעכו למבצע חלוקת המחשבים, יחד עם חברי ראש העיר שמעון לנקרי שמשקיע רבות בחינוך ילדי העיר. בחודשים הקרובים נמשיך לחלק 150 אלף מחשבים ניידים עבור כל ילדי ישראל דרך אלפי בתי ספר בכל רחבי הארץ, ובכך נקדם את המהפכה הדיגיטלית במשרד החינוך״. לעיר עכו הוקצו יותר מ 1,000 מחשבים ובתום ישיבת העבודה שנערכת בלשכת ראש העיר, הובטח כי תוגדל הקצבת המחשבים לעיר.

לאחר הטקס, נערך דיון בלשכת ראש העיר שעסק בבינוי ובפיתוח אסטרטגי בהשתתפות גדי מארק, מנהל אגף הפיתוח במשרד החינוך. הישיבה התקיימה בהתאם למגבלות התו הסגול. ראש העיר, שמעון לנקרי, בירך את השר גלנט על תרומתו הרבה לקידום מערכת החינוך במדינת ישראל בכלל ובעיר עכו בפרט. השר גלנט סיכם את הפגישה ואמר: ״עכו היא עיר עם אוכלוסיה מגוונת שתושביה חיים יחדיו בהרמוניה מזה שנים רבות. כל תלמיד ותלמידה בעיר זכאים לחינוך הולם ולתנאים ראויים, ללא הבדלי דת או מגזר. ראש העיר ואני סיכמנו היום על המשך קידום הערבות הדדית בין המגזרים השונים במערכת החינוך, תוך מתן מענה חינוכי שווה לכל תלמיד".

Share/Bookmark
עבור לתוכן העמוד