הארכת הסגר- עדכונים

21/01/2021
הארכת הסגר- עדכונים (הגדל)

במסגרת המאבק בנגיף קורונה ובשל רמת התחלואה הגבוהה וההתמודדות עם התפשטות הנגיף, הממשלה האריכה את תוקף הנחיות הסגר עד ליום ראשון, 31.1.2021. לפניכם עיקרי העדכונים:

▪️מסגרות חינוכיות -
לא ניתן לקיים לימודים בכל מוסדות החינוך למעט במסגרות של החינוך המיוחד, מסגרות לנוער בסיכון, פנימיות ומספר מסגרות נוספות. בנוסף, ניתן לאפשר גישה לציוד של המוסד לצורך ביצוע מבחן מקוון, וכן גישה למוסד לצורך ביצוע מבחן בשל לקות למידה. כל תלמיד צריך לקבל אישור פרטני ממנהל המוסד וממנכ"ל המועצה להשכלה גבוהה. כמו כן, ניתן לקיים בחינות בתחום הרפואה והבריאות, בחינות בגרות ובחינות מתכונת.
מלבד זאת תתאפשר למידה מרחוק או הוראה מקוונת ככל הניתן, כולל פעולות לצורך קידום למידה מהבית ומרחוק, ולרבות באמצעות מבני מוסדות ומיתקני רשויות מקומיות.
▪️מיום שבת, 23.1.2020, ניתן לעלות לטיסה לישראל כפוף להצגת אישור החלמה מקורונה, או תוצאה שלילית בבדיקת קורונה שבוצעה עד 72 שעות לפני מועד ההמראה, או אישור מוועדת חריגים. הנחיה זו חלה רק על נוסע ששהה מחוץ לישראל מעל 72 שעות, או על איש צוות בכלי טיס, שאמור לשהות בישראל מעל 72 שעות.
שימו לב: כל המגיעים לישראל מאיחוד האמירויות, מברזיל, מדרום אפריקה ומזמביה, מחוייבים אף הם לשהות במלונית בידוד, אך יכולים לעבור לבידוד ביתי בתנאי שהם עומדים בתנאים המפורטים בתקנות.
https://www.oref.org.il/12605-17024-he/Pakar.aspx
הנחיות ומידע לאזרח - עדכון
הממשלה האריכה את משך הסגר עד ליום ראשון, 31.01.21. לפניכם עיקרי העדכונים:
▪️פעילות ספורט -  של יחיד או אנשים הגרים באותו מקום מגורים, שלא באמצעות כלי רכב ממונע אין לקיים אימונים וחוגים עם מאמן, למעט לשם פעילות של ספורטאים מקצועיים.
▪️יציאה לשדה תעופה לצורך טיסה אל מחוץ לישראל, עד 8 שעות לפני מועד הטיסה, ובתנאי שכרטיס הטיסה נרכש עד ליום חמישי, 7.1.2021 (כולל), או שהטיסה היא לאחד מהצרכים המפורטים בתקנות, או שמנכ"ל משרד התחבורה אישר אותה.
▪️כל המגיעים לישראל מאיחוד האמירויות, מברזיל, מדרום אפריקה ומזמביה, ומברזיל, מחויבים לשהות בבידוד במלונית בידוד.
כל המגיעים לישראל ממדינות אחרות בעולם, מחויבים אף הם לשהות במלונית בידוד, אך יכולים לעבור לבידוד ביתי בתנאי שהם עומדים בתנאים המפורטים בתקנות.
▪️מיום שבת, 23.1.2020, ניתן לעלות לטיסה לישראל כפוף להצגת אישור החלמה מקורונה, או תוצאה שלילית בבדיקת קורונה שבוצעה עד 72 שעות לפני מועד ההמראה, או אישור מוועדת חריגים. הנחיה זו חלה רק על נוסע ששהה מחוץ לישראל מעל 72 שעות, או על איש צוות בכלי טיס, שאמור לשהות בישראל מעל 72 שעות.
נוסע השוהה בטיסה ללא אישור החלמה מקורונה, או תוצאה שלילית בבדיקת קורונה, או אישור ועדת חריגים, וכן נוסע שלא הציג למפעיל האווירי אחד מאישורים אלו ושלא הציג אישור על מסירת הצהרת בריאות - 2,500 שקל.
https://www.oref.org.il/12523-he/Pakar.aspx
מקומות עבודה - עדכון
הממשלה האריכה את משך הסגר עד ליום ראשון, 31.1.2021. במסגרת זו חלות הגבלות על העסקת עובדים וקבלת קהל במקומות העבודה. לפניכם עיקרי העדכונים:
מעסיק רשאי לאפשר קיום פגישות מקצועיות בהשתתפות של לא יותר מ-10 אנשים, לרבות בהשתתפות אנשים שאינם עובדיו.  זאת למעט ישיבת מועצת רשות מקומית, שניתן לקיים בהשתתפות של עד 50 אנשים או בהשתתפות חברי המועצה ועוד 5 אנשים, לפי הגבוה מביניהם, ובלבד שיישמר מרחק של 2 מטרים לפחות בין אדם לאדם או שיש מחיצה למניעת העברת רסס בין אדם לאדם ושבמסגרתה לא יוגש אוכל למשתתפים.
https://www.oref.org.il/12522-he/Pakar.aspx
4. חינוך- עדכון
הממשלה האריכה את משך הסגר עד ליום ראשון, 31.1.2021 ואישרה הקלות חדשות למסגרות הלימוד. 
▪️בחינות בגרות ובחינות מתכונת.
▪️מוסד להשכלה גבוהה - לצורך פעילות ומחקר במעבדות או קיום הכשרה מעשית מחוץ לשטח המוסד. בנוסף, ניתן לאפשר ל-5% מהתלמידים גישה אל הציוד במוסד לצורך ביצוע מבחן מקוון, וכן גישה למוסד לצורך ביצוע מבחן בשל לקות למידה. כל תלמיד צריך לקבל אישור פרטני ממנהל המוסד וממנכ"ל המועצה להשכלה גבוהה. על מנהל המוסד לקבוע מנגנון לוויסות מספר השוהים בכיתות או בחדרים במוסד בכל זמן, כך שיתקיימו בהתאם לכללים הבאים:
א. בכיתה או בחדר של עד 60 מ״ר - לא ישהו יותר מ-15 תלמידים ואנשי צוות המוסד.
ב. בכיתה או בחדר של מעל 60 מ״ר ועד 150 מ״ר - לא ישהו יותר מ-25 תלמידים ואנשי צוות המוסד.
ג. בכיתה או בחדר של מעל 150 מ״ר - לא ישהו יותר מ-50 תלמידים ואנשי צוות המוסד.
ניתן לקיים אך ורק בחינות בתחום הרפואה והבריאות, וכן בחינות בגרות ובחינות מתכונת, בהתאם לכללים הבאים:
https://www.oref.org.il/12517-he/Pakar.aspx
5. חוסנתם? החלמתם? אלו הזכויות שלכם - חדש
אם הבראתם מקורונה או שקיבלתם שתי מנות חיסון לנגיף, אתם פטורים מבידוד לאחר מפגש עם חולה מאומת או חזרה מחו"ל.
אנשים שקיבלו שתי מנות של חיסון לנגיף, מקבלים 'תעודת התחסנות'. התעודת מונפקת לאחר קבלת מנת החיסון השנייה, ונכנסת לתוקף כעבור 7 ימים מקבלת מנת החיסון השניה, לא כולל יום מתן החיסון. מי שמקבל 'תעודת התחסנות' פטור מבידוד לאחר מגע עם חולה מאומת או חזרה ממדינה אדומה בחו"ל.
https://www.oref.org.il/12605-17372-he/Pakar.aspx
6. שמועות ופייק ניוז - חדש
שמועות וידיעות שקריות סביב נגיף הקורונה מופצות במהירות. בעידן הדיגיטלי קיים קושי להבחין בידיעות כוזבות וחלק מהאנשים אינם מבחינים אם המידע שהגיע אליהם אכן מאומת ומיד משתפים אותו, דבר שעלול לגרום לדאגה רבה ולהגביר את תחושת הפחד בקרב הציבור. כך תבחנו את עצמכם
https://www.oref.org.il/12605-17385-he/Pakar.aspx

Share/Bookmark
עבור לתוכן העמוד