עכו – חצי אי, עולם שלם

18/04/2021
עכותיקה. צילום:  ritvo photography (הגדל)

העיר עכו, יעד עוצר נשימה, שזכה בפרס Traveller Review Awards לשנת 2020 על ידי ענקית התיירות BOOKING, נמצאת בתנופת פיתוח תיירותית אדירה, לצד התפתחות נדל"נית, כלכלית ועסקית.

בעיר שהוכרה על ידי אונסק"ו כעיר מורשת עולם מנשבת רוח חדשה וכ-2 מיליון תיירים ומבקרים  פוקדים אותה מדי שנה ומוצאים בה אותנטיות היסטורית בשילוב אטרקציות דינמיות. לאחרונה תופסת גם הקולינריה מקום של כבוד בעיר המתחדשת, רוף טופים שלא יביישו את אירופה, שוק שוקק חיים, נופים ופארקים בניחוח של חו"ל.

את החוויה משלימים מלונות הבוטיק הוותיקים, המוכרים בישראל ובעולם, ביניהם, מלון האפנדי של אורי ירמיאס, מלון  "עכותיקה" של מאיר דוידסון, "מליסנדה" של האדריכלית מיכל מטלון, סוויטת זידאן סראי,  הצימרים של "ערבסק" ועוד.

הפעילות התיירותית בעיר, כפי שבאה לידי ביטוי בתפוסות החדרים בבתי המלון ובביקורים במרכזי התיירות בעיר, מעידים על גידול משמעותי של ענף זה. לצד התנופה התיירותית בעיר, עכו הפכה לשם דבר בתחום הפסטיבלים ומוקד תרבות לבילוי ופנאי. בימים אלה מושלמת הקמת היכל התרבות החדש בעיר בהשקעה של עשרות מיליוני שקלים, ובחודש הבא יחל לפעול מחדש מתחם הבילוי והפנאי "המצודה" בין חומות העיר העתיקה עם מיטב אמני ישראל.
פרויקט נוסף הנמצא בתהליכי הקמה הוא מלון יוקרה בעיר העתיקה, של האחים נקש בהשקעה של כ-100 מיליון ₪, וזאת לצד מלונות נוספים שעתידים לקום.

העיר עכו – בירת התיירות בצפון עוברת שינויים מרחיקי לכת ובקרוב ייצאו לפועל תכניות נוספות שיביאו להתפתחותה ולהתחדשותה של העיר: חידוש הנמל והמרינה, הקמת מערך הסעות לעיר העתיקה, הקמת מלונות וחדרי אירוח נוספים ועוד.


שמעון לנקרי, ראש העיר עכו: "המאמץ האדיר שלנו בעשור האחרון בפיתוח ענף התיירות בעיר בהחלט מניב פירות. הדבר בולט בעיקר במספר חדרי האירוח שנוספו לאחרונה ובכמות האורחים בעיר שהולכת וגדלה, גם בתקופת הקורונה. תנופה זו מתקיימת הודות ליזמים מהארץ ומחו"ל המזהים את הפוטנציאל התיירותי האדיר ומבקשים להצטרף להצלחה. אני מאמין כי התיירות בעיר רק תמשיך לצמוח בשנים הבאות".

עכותיקה. צילום:  ritvo photography

Share/Bookmark
עבור לתוכן העמוד