פסטיבל עכו לתיאטרון בינלאומי אחר יוצא לדרך

26/07/2021
פסטיבל עכו לתיאטרון בינלאומי אחר  יוצא לדרך (הגדל)
פסטיבל עכו הבינלאומי לתיאטרון אחר 2021, יחגוג את שנתו ה- 42 ויתקיים בחול המועד סוכות, 21-24 בספטמבר 2021. היום הוצגה במסיבת עיתונאים בתל אביב התכנית האומנותית של הפסטיבל על ידי היוצרים והמנהל האומנותי שלום שמואלוב ובמעמד ראש העיר עכו, שמעון לנקרי ומנכ״לית הפסטיבל והמפיקה הראשית ליזו אוחיון. בפסטיבל יופיעו מאות שחקנים ופרפורמרים, שיעלו עשרות מופעי תיאטרון, הצגות רחוב ומופעים חדשים, מתוכם: 8 בכורות שייקחו חלק בתחרות הפסטיבל, 4 הצגות במה קצרות ואירועי חוצות הכוללים עשרות מופעים, הצגות רחוב ואירועים מיוחדים.  שמעון לנקרי, ראש העיר עכו: ״אנו שמחים ונרגשים שפסטיבל עכו ה-42 חוזר לבית הטבעי שלו במרחב הציבורי של העיר העתיקה הקסומה של עכו, לאחר שבשנה שעברה הפסטיבל התקיים במתכונת וירטואלית בעקבות משבר הקורונה. פסטיבל עכו מהווה את אחת מאבני היסוד של התרבות הישראלית וידוע ככזה המאפשר במה לכל השקפה ומשמש בית חם להפקות רב תרבותיות וחברתיות ומוקד משיכה ליוצרים מהארץ ומהעולם״.
ליזו אוחיון, מנכ"לית פסטיבל עכו ומפיקה ראשית: ״אני נרגשת שפסטיבל עכו, החוגג 42 שנים להיווסדו, חוזר השנה לביתו המקורי והאותנטי בתוך חומותיה המרהיבים של העיר העתיקה וההיסטורית של עכו. פסטיבל עכו מזה עשרות שנים הפך לנכס צאן ברזל תרבותי, אשר מאפשר לכלל אמני הבמה – מחזאים, במאים, שחקנים, רקדנים ועוד, להגשים את החלומות שלהם ביצירה ישראלית מקורית, רב גונית ואחרת. לאחר שנה קשה ומאתגרת לעולם התרבות והתאטרון, אני בטוחה שפסטיבל עכו יציג השנה מגוון רחב של הצגות מרתקות ומעוררות השראה״.
שלום שמואלוב, מנהל אמנותי, פסטיבל עכו: ״לאחר שנה מאתגרת שאילצה אותנו להעביר את פסטיבל עכו לאון ליין, אני שמח על החזרה למתכונת הרגילה של הפסטיבל ולחוויית התיאטרון הפיזית והמציאותית הקסומה שהוא מציע. משבר הקורונה יצר תקופה מאתגרת לעולם התרבות והתיאטרון ואנשיו, דבר הבא לידי ביטוי בחלק מתכני הצגות התיאטרון, הנותנות ביטוי אותנטי לכל אמני הבמה להביא את עולמם ואת המציאות שלהם כהווייתם. הועדה האמנותית ואני עבדנו לילות כימים על מנת לאתר ולהביא את ההצגות הכי מעניינות, מרתקות, בועטות ומעוררות שיח לפסטיבל, כדי לייצר חוויה תרבותית חד פעמית לכל המבקרים״.
Share/Bookmark
עבור לתוכן העמוד