נחנכה גלריה לאומנות ע״ש יוסי פיטוסי ז״ל בהיכל התרבות החדש

29/08/2021
נחנכה גלריה לאומנות ע״ש יוסי פיטוסי ז״ל בהיכל התרבות החדש (הגדל)
במעמד ראש העיר עכו, שמעון לנקרי, מנכ״ל העירייה, יניב אשור, חברים, בני משפחה ורבים מתושבי עכו נחנכה השבוע בהיכל התרבות החדש בעכו גלריה לאומנות על שם יוסי פיטוסי ז״ל.
הגלריה תארח תערוכות מתחלפות ובימים אלה מוצגת בה תערוכת ציוריו של פיטוסי על עכו המנדטורית, "הבית ברחוב קפלן".
ראש העיר עכו, שמעון לנקרי, שהחל את דרכו בעכו ב-85' כסגנו של פיטוסי שניהל את האודיטוריום,  דיבר על האיש שמוחו קדח רעיונות ואמר "יוסי עשה לנו בית ספר שאין כמותו בעולם. הוא הגיע בכל בוקר עם חלום חדש, ומשך את כולנו בדהרה אחריו. איש תרבות, מכור לעכו ולשווקיה, לאנשים, לאורבניות וליצירה. מאגר עצום של ידע ורעיונות. עבדתי אתו 30 שנה, דרך פסטיבל התיאטרון, הווקליזה, מפעלי המנויים באודיטוריום. לצד התוכן גם דפקנו מסמרים, הבאנו ואספנו כיסאות, כי ליוסי אי אפשר היה להגיד "לא". הכבוד הוא שלנו ושל העיר, לכבד אותו בגלריה זו".
מאור בן זינו, מנהל היכל התרבות שהחליף את פיטוסי בתפקיד, דיבר על הליווי האישי שקיבלו ממנו עובדי האודיטוריום, על הראש הצעיר והדינמי של פיטוסי שהיה שותף לעשייה הציבורית, ועל האש שבערה בו לצמצם פערים בחברה.
זוהיר בהלול, חברו ושותפו להקמת קבוצת "עכו עיר משותפת" אמר "אם בלומה היתה רעייתו החוקית של יוסי, עכו היתה הפילגש שלו. והוא התייחס אליה כמו שגבר מתייחס לאהבת חייו, בתשוקה בלתי מסויגת. והוא הבין ג'נטריפיקציה וידע שעכו היא לא רק אבנים, אלא אבנים ואנשים.  הציורים המוצגים כאן לא נמדדים בשום פרמטר של כישרון, אלא באהבה שבקעה מתוכו. יוסי האמין בחיים המשותפים, לא נשבר ולא התרסק, ידע לקום מהקרשים של מהומות 2008 ובוודאי היה עושה זאת גם ב-2021".
Share/Bookmark
עבור לתוכן העמוד