עצרת לזכר רבין

25/10/2021
עצרת לזכר רבין (הגדל)

במעמד ראש העיר עכו, שמעון לנקרי נערך היום (ב') טקס אזכרה לציון 26 שנים לרצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל. הטקס נערך באנדרטת רבין בעכו בהשתתפות סגני ראש העיר אדהם ג'מל ושרי גולדשטיין, רב העיר עכו, הרב יוסף ישר, מנכ"ל העירייה יניב אשור ותלמידים יהודים וערבים. את הטקס הנחו ראשת מנהל החינוך אורית אסייג ומנהל אגף התרבות מאור בנזינו.

"הרבה דברים השתנו ב 26 השנים שחלפו מאז הרצח", אמר ראש העיר עכו, שמעון לנקרי בנאומו, "אבל דומה שאת כשל הקיטוב, לא הצלחנו עדיין לתקן. גם היום אנחנו חיים בתחושה של חברה מקוטבת, על סף התפרקות פנימית. חברה שהשיח השולט בה הוא שיח אטום ומעגלי של כעס ואפילו של שנאה".

לנקרי התייחס לפעילות ברשתות החברתיות ואמר: "הלקח המרכזי מרצח רבין, לפחות עבורי, נוגע לתרבות הרשתות החברתיות. שם אנחנו חייבים להתחיל את התיקון.
בואו נלמד את השיעור. בואו נהיה מתונים ואוהבים לא רק בחיים, אלא גם ברשת. בואו נהיה מכבדים, סקרנים וקשובים ברשתות, כמו שאנחנו בחיים האמיתיים. בואו ננקה את האוויר מרעלי הכעס והשנאה. מותר לנו להתווכח, חובה עלינו להתווכח, זו מהות הדמוקרטיה וזה היופי שבחיי חירות המחשבה והביטוי. אבל אנשים אחים אנחנו, ואת זה, גם כשאנחנו מתווכחים, בל נשכח".

את הטקס ליוו בקטעי שירה תלמידי הקונסרבטוריון העירוני.

Share/Bookmark
עבור לתוכן העמוד