העיר עכו מדורגת בין 10 הערים המובילות בשיעור הגיוס לצה"ל בערים הקטנות

14/03/2022
העיר עכו מדורגת בין 10 הערים המובילות בשיעור הגיוס לצה"ל בערים הקטנות (הגדל)

העיר עכו מדורגת בין 10 היישובים עם שיעור הגיוס לצה"ל הגבוה ביותר בין הערים הקטנות. שיעור הגיוס בקרב בני הנוער עומד על 81.7%. כך עולה מפרסום נתוני הגיוס והשירות בערי ישראל לשנת 2022 של אגף כוח אדם בצה"ל.

 

ראש העיר עכו, שמעון לנקרי אמר, כי הנתונים המצוינים מעידים על פעילות מרשימה של הרשות המקומית בקרב בני הנוער לעידוד לגיוס משמעותי לצה"ל. "אנו רואים בגיוס הצבאי תרומה מכרעת למען חברה ישראלית בריאה וטובה יותר", אמר לנקרי, "ויחד עם בתי הספר ועם שלטונות צה"ל אנו פועלים כל העת לעידוד הגיוס המשמעותי".

 

בעכו פועל מרכז הכנה לצה"ל אותו מוביל יועץ ראש העיר לעידוד הגיוס, אל"מ (במיל') איתן מטמון.

 

מניתוח הנתונים עולה כי, שיעור הגיוס בקרב בני הנוער הוא 81.7% כאשר מיצוי הלחימה הינו 43.4% ומיצוי לקצונה הוא 8.7% (דירוג במקום החמישי בקרב בני הנוער בערים הקטנות). הציון הסופי שנקבע לעיר עכו הוא 73.49%. שיעור הקצונה בקרב הנשים בעכו עומד על 7.4%, דירוג במקום הרביעי בערים הקטנות.

 

הנתונים המוצגים הם עבור ילידי שנתון 2000, שמרביתם התגייסו בשנת 2018 ומשתחררים השנה, ובחלוקה לגברים ולנשים. כמו כן, כלל הנתונים והרשימות הם עבור חייבי גיוס בלבד, ונתוני הקצונה מחושבים מתוך משתחררי 2020.

 

הערים מחולקות לשלוש קבוצות והעיר עכו נמנית בקבוצת הערים הקטנות  שבה פוטנציאל המתגייסים הוא בין 250-100 מסיימי י"ב.

 

הציון משקלל את הנתונים הבאים: 50% שיעור הגיוס, 25% שיעור המיצוי לקצונה, 25% שיעור המיצוי למערך הלחימה לגברים, וגיוס לשירות משמעותי בקרב נשים.

 

 

השבוע השתתף ראש העיר עכו בכנס רשויות מובילות, בראשות הרמטכ״ל, רב-אלוף אביב כוכבי, חברי פורום המטה הכללי, בכירי מערכת הביטחון וראשי רשויות מרחבי הארץ.

Share/Bookmark
עבור לתוכן העמוד