העיר גנואה באיטליה בדרך לחתימת ברית ערים תאומות עם העיר עכו

18/05/2022
העיר גנואה באיטליה בדרך לחתימת ברית ערים תאומות עם העיר עכו (הגדל)

ראש העיר עכו, שמעון לנקרי וסגנו אדהם ג'מל ביקרו בעיר גנואה שבאיטליה במטרה לכונן יחסים בינלאומיים בין שתי הערים, וזאת לקראת חתימה על הסכם ברית ערים תאומות.

למשלחת העכואית הצטרף גם פרופ' נדב קשטן מהמכללה האקדמית גליל מערבי.

קודם לנסיעה נערכה בזום פגישה עם  ראש העיר גנואה, מר מרקו בוצ'י וצוותו והם העלו בפני לנקרי את רצונם לקדם את הקשרים בין הערים ולכרות כאמור על הסכם שת"פ וברית ערים תאומות.

לעיר גנואה, כך מסתבר יש קשר הסטורי לעיר עכו עוד מהתקופה הצלבנית כאשר הצי הגנואזי השתתף בכיבוש העיר עכו. עד היום ישנו בעיר העתיקה רובע שנקרא הרובע הגנואזי על שמה של העיר האיטלקית.

במהלך הביקור נפגשו חברי המשלחת עם ראש העיר מרקו בוצ'י שאף סיפר כי מועצת העיר אישרה את ההסכם והוא הועבר לאישור משרד החוץ, כפי שנהוג באיטליה.  בעיריית גנואה נערכה קבלת פנים שבה השתתף גם שגריר ישראל באיטליה, ד"ר דרור אידר.

בהמשך נפגש לנקרי עם הקהילה היהודית בבית הכנסת בעיר ושמע מהם על אורחות חייהם בעיר גנואה. חברי המשלחת אף ביקרו בתערוכה "נוף ישראל" בהשתתפות נציגת משרד התרבות הישראלי בשגרירות, הגב' מאיה קציר ומר ברונו גצו, יו"ר אגודת ידידות איטליה-ישראל.

האיטלקים ששמחו לארח את המשלחת הישראלית  קיימו באמצעות אגודת הידידות איטליה-ישראל קבלת פנים מיוחדת, בה הביעו את תמיכתם בישראל והרצון לשתף פעולה. במסגרת הביקור נועדו חברי המשלחת גם עם נשיא לשכת המסחר של גנואה, מר לואיג'י אטאנסיו.

במהלך הביקור נשא פרופ' קשטן הרצאה בפני סטודנטים באוניברסיטת גנואה בנושא ערי חוף בים התיכון וזאת במסגרת חיזוק הקשר האקדמי בין שתי הערים.

Share/Bookmark
עבור לתוכן העמוד